Mysłowice: Przebiegli 100 km z okazji 100 rocznicy...

  Mysłowice: Przebiegli 100 km z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości

  Kacper Jurkiewicz

  Polska

  Polska

  Mysłowice: Przebiegli 100 km z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości
  1/91

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Kacper Jurkiewicz

  11 października, miesiąc przed setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie oraz nauczyciele ze Sportowej Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Śląskich w Mysłowicach postanowili przeprowadzić sportową akcję. Przebiegli razem 100 kilometrów.
  Słoneczny czwartek, 11 października, zdecydowanie należał do uczniów Szkoły Sportowej w Mysłowicach. Uczniowie z każdej klasy wraz z opiekunami zgromadzili się na stadionie Górnik 09 Mysłowice. Nie brakowało również rodziców. Chcieli uczcić odzyskanie niepodległości przez Polskę, w tę ważną, setną rocznicę, w wyjątkowy sposób.

  Zobaczcie zdjęcia:
  Zobacz galerię


  - Nasza szkoła jest otwarta na różne pomysły. Organizujemy dużo wydarzeń i imprez. Młodzież jest bardzo chętna do takich akcji – powiedziała Leokadia Poradisz, główny organizator wydarzenia.

  Dla uczestników i publiczności zatańczyły cheerleaderki, które w szkole ćwiczą na specjalnych zajęciach. W ich skład weszły: Martyna Jankowska, Zuzanna Kasperczyk, Milena Przebieracz, Nikola Szerszeń, Wirginia Koza, Kinga Strzelczak.

  - Taka akcja to dobry pomysł. Najważniejsze jest to, że wiemy po co to robimy. Pokazujemy tym swój patriotyzm, a przy okazji mamy więcej ruchu na świeżym powietrzu – powiedziały cheerleaderki.

  Pomysłodawcą akcji był polonista, Krzysztof Kowalek. W biegu sztafetowym wzięli udział ci najmłodsi, a także ci, którym już niewiele brakuje do emerytury. W sumie pobiegło 15 drużyn, każdy z uczestników miał na sobie literkę lub cyferkę, które razem utworzyły hasło: NIEPODLEGŁA 2018. W biegu wzięło udział około 250 osób.

  - Jestem dumna, że zrobiliśmy to jako szkoła. Jesteście super – powiedziała pani dyrektor, po zakończonym biegu.

  Wśród kibiców znaleźli się również rodzice, którzy wspierają takie akcje.

  - Uważam, że taka akcja jest naprawdę super. Integracja nauczycieli i dzieci jest świetna. Przy okazji uczą się także patriotyzmu na inny sposób. Piękny był moment, w którym uczniowie spontanicznie pobiegli za nauczycielami. Według mnie pokazało to autorytet, jaki posiadają ci nauczyciele –powiedziała Katarzyna Kulpa, mama kibicująca uczniom.

  Ostatnie okrążenie wykonywali nauczyciele. Dzieci spontanicznie zaczęły za nimi biegnąć, aż w końcu ostatnie kroki na linii mety postawiła razem cała szkoła.

  - Jesteśmy jedyną szkołą sportową w mieście. Mamy wyjątkowe osiągnięcia w judo, szachach czy tenisie stołowym. W ten sposób było najłatwiej i najfajniej zaangażować młodzież do ruchu i świętowania. Na trybunach wspierali nas rodzice oraz mieszkańcy dzielnicy Piasek, to było bardzo miłe. Mamy świetnych uczniów – powiedziała Justyna Wojak, dyrektor szkoły.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Węgiel w życiorys wpisany ZOBACZ KONIECZNIE

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na grudzień 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim