Mysłowice rozpoczęły ferie zimowe na sportowo. Turniej dla dzieci piłki nożnej halowej

Szymon Kwiatkowski
Turniej dla dzieci piłki nożnej halowej
Turniej dla dzieci piłki nożnej halowej MOSiR Mysłowice
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach zorganizował dla dzieci z roczników 2014 oraz 2015 turniej piłki nożnej halowej. Wydarzenie rozpoczęło w mieście ferie zimowe.

29 stycznia w województwie śląskim rozpoczęły się ferie zimowe. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla najmłodszych mieszkańców, sporo atrakcji, aby ci nie musieli siedzieć w domu. Pierwszą z nich był turniej piłki nożnej halowej.

Turniej piłki nożnej halowej

Tegoroczne rozgrywki skierowane zostały dla młodych piłkarzy z roczników 2014 oraz 2015. Na starcie piłkarskich zmagań stanęło łącznie 6 zespołów: po dwie drużyny Górnika Wesoła oraz Lechia 06 Mysłowice, oraz AKS Górnik 2020 Niwka Sosnowiec i Pogoń Imielin. Turniej rozegrano systemem ligowym, a każdy mecz trwał 15 minut.

Zobacz zdjęcia z turnieju

Każde spotkania przyniosło sporo emocji. Najwięcej wrażeń oraz zwrotów akcji przyniósł mecz, AKS Górnik 2020 Niwka zmierzył się z Górnikiem Wesoła. Oba zespoły w swoich pierwszy czterech grach nie straciły punktów, dzięki czemu ich spotkanie miało wyłonić najlepszy zespół. Po 15 minutach zaciętej gry na tablicy widniał wynik 1:1. Finalnie o 1 miejscu zdecydował bilans bramkowy, który o zaledwie jednego gola był na korzyść zawodników z Sosnowca.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – AKS Górnik 2020 Niwka
2. miejsce – Górnik Wesoła 2014
3. miejsce – Lechia 06 Mysłowice 2014

Podczas ceremonii zamknięcia, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a do najlepszego zespołu powędrował puchar za zwycięstwo. Wyróżniono również najlepszego bramkarza — Karola Kawę (Górnik Wesoła 2014) oraz króla strzelców imprezy — Maksymiliana Ćwiękałę (Pogoń Imielin).