Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Na os. Tysiąclecia w Katowicach nielegalnie wycięto drzewa. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
W ubiegłym tygodniu na os. Tysiąclecia w Katowicach, przy ulicy o tej samej nazwie, doszło do bezmyślnego aktu wandalizmu
W ubiegłym tygodniu na os. Tysiąclecia w Katowicach, przy ulicy o tej samej nazwie, doszło do bezmyślnego aktu wandalizmu MS
W ubiegłym tygodniu na os. Tysiąclecia w Katowicach, bez zezwolenia, wycięto dwie piętnastoletnie choinki. Dewastacji zieleni dokonano obok bloku przy ul. Tysiąclecia 15. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Piast", na terenie której doszło do nielegalnej wycinki, zgłosiła sprawę na policję i do prokuratury, a Michał Marcinkowski, prezes spółdzielni, wyznaczył z własnych środków nagrodę za wskazanie sprawcy w wysokości 2000 złotych.

Na os. Tysiąclecia nielegalnie wycięto drzewa. Nagroda za wskazanie sprawcy

W ubiegłym tygodniu na os. Tysiąclecia w Katowicach, przy ulicy o tej samej nazwie, doszło do bezmyślnego aktu wandalizmu. Ktoś bez zezwolenia wyciął trzy piętnastoletnie choinki. Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast, w związku z karalnością tego typu działań, zgłosiła sprawę na policję i do prokuratury.

- Nielegalnie wycięto trzy choinki. Nie było to zgłoszone do spółdzielni, nie było zgłoszone do Wydziału Kształtowania Środowiska w Urzędzie Miasta. Ktoś dopuścił się samowolki, nie ma na to naszej zgody. Dbamy o przyrodę na osiedlu bardzo mocno i będziemy ścigać sprawcę, dopóki go nie znajdziemy - zapowiada Michał Marcinkowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Piast".

Na tym jednak nie koniec. Prezes SM „Piast”, z własnych środków, wyznaczył nagrodę w wysokości 2000 złotych za wskazanie sprawcy. Informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu lub zidentyfikowaniu osoby, która dopuściła się wycinki można zgłaszać bezpośrednio w sekretariacie Spółdzielni lub telefonicznie pod numerem 32 254 65 05. Spółdzielnia gwarantuje anonimowość informatorom.

Mieszkańcy szybko odpowiedzieli na apel prezesa i włączyli się w poszukiwania sprawcy.

- Mamy informacje od mieszkańców, na razie je sprawdzamy razem z policją. Mamy już jakieś pierwsze tropy, ale musimy je zweryfikować z monitoringiem - mówi Michał Marcinkowski. - Wszelkie takie działania będziemy tak samo karać i za każdym razem będę ustanawiał nagrody z własnych pieniędzy, żeby ustalić sprawcę - dodaje.

Wycięte drzewa nadal można zobaczyć na tyłach bloku nr 15. Sprawa zbulwersowała mieszkańców osiedla, którzy nie kryją oburzenia.

- No i komu to przeszkadzało? Komu takie drzewa przeszkadzają? Bo to chyba nie administracja, tak by tego nie zostawili. Przecież te drzewa są potrzebne tutaj, ptakom, innym zwierzętom, nam - mówi pani Barbara.

To nie pierwsza nagroda wyznaczona z prywatnych środków prezesa

To nie jest pierwsza sytuacja, kiedy Michał Marcinkowski osobiście włącza się w poszukiwania sprawców różnego typu naruszeń prawa, do których dochodzi na terenie spółdzielni. Wcześniej, w czerwcu tego roku, wyznaczono nagrodę w wysokości 11 tysięcy złotych za wskazanie autora lub autorki gróźb, które pojawiły się w widach bloków przy ulicach Piastów, Chrobrego i Tysiąclecia. Wówczas nagrodę wraz z prezesem zadeklarował także dyrektor techniczny i dyrektor finansowy.

- W sprawie gróźb w stosunku do dzieci wypisywanych w windach nie mamy odpowiedzi, ale skutek był tego taki, że przynajmniej groźby ustały - mówi Michał Marcinkowski.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera