Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na UŚ podpowiedzą jak walczyć ze stresem w pracy

KD
Uniwersytet Śląski
Uniwersytet Śląski arc.
Jeśli jesteś przemęczony, nic ci się nie chce, a na samą myśl, że znów musisz iść do pracy zaczyna boleć cię głowa, najprawdopodobniej przyczyną jest nadmiar stresu w pracy. W czwartek odwiedzając budynek CINiBA będziesz mógł dowiedzieć się jak sobie z nim radzić. Odbędzie się tam konferencja "Stres w pracy - znajdziemy rozwiązanie". Udział jest bezpłatny.

- Sesja jest adresowana nie tylko do osób aktywnych zawodowo, pracodawców, ale również do wszystkich zainteresowanych, którzy chcą dowiedzieć się jak walczyć ze stresem - informuje Jacek Szymik - Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. I jak dodaje, ma na celu upowszechnianie informacji na temat skutecznego zarządzania stresem i zagrożeniami psychospołecznymi dla zdrowia i bezpieczeństwa w pracy. Ideą spotkania jest inspirowanie do rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresem poprzez poznanie jego mechanizmów, przyczyn i skutków.

Konferencja rozpocznie się o godz. 10 w Sali Konferencyjnej CINiBA przy ul. Bankowej 11a w Katowicach. Udział jest bezpłatny.

Szczegółowy program

Prelekcje (sala konferencyjna, poziom 0)
10.00 - 10.10 Otwarcie konferencji prof. dr hab. Dariusz Pawelec – Dyrektor Centrum Informacji Biblioteki Akademickiej, Beata Marynowska – Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach.
10.10 – 10.30 „Prawne aspekty przemocy psychicznej w miejscu pracy” – Piotr Bogdański Specjalista Okręgowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.
10.30 – 10.50 „Wpływ stresu na zdrowie” – Karina Erenkfeit Asystent Zakładu Czynników Społecznych i Metodologii, Instytut Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu.
10.50 – 11.10 „Dwa oblicza stresu – rozpoznanie i radzenie sobie ze stresem” – Agata Diec – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
11.10 – 11.30 „Profilaktyka stresu w miejscu pracy – planowanie, organizowanie i priorytetyzacja zadań” – Mateusz Paliga i Dominik Adamek – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
11.30 – 11.45 Przerwa kawowa
11.45 – 13.15 Warsztaty
Sala seminaryjna, poziom 2
„Anty-stres w dobrym stylu – jak wygląd zewnętrzny wpływa na relacje z otoczeniem” – Monika Janik, doradca wizerunku, właścicielka Firmy KREACJA.

Sala konferencyjna, poziom 0
„Dwa oblicza stresu – rozpoznanie i radzenie sobie ze stresem” – Agata Diec – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Sala dydaktyczna, poziom 0
„Sposoby radzenia sobie w sytuacji stresującej i metody relaksacji” – Mateusz Paliga i Dominik Adamek – Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


*BURZOWA MAPA POLSKI ONLINE Gdzie jest burza i przygotuj się [RADAR BURZOWY]
*Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
*Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
*Samochód staranował w przystanek w Chorzowie. Kobieta w szpitalu
*Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!