Nadleśnictwo Wisła wyznaczyło strefę bushcraftu i survivalu. To coś dla miłośników przetrwania w lesie

Łukasz Klimaniec
Łukasz Klimaniec
Bushcraft to umiejętności i wiedza potrzebne do tego, by przetrwać przez jakiś czas np. w lesie. Podobnie jak survival zyskuje sobie coraz więcej miłośników. Przesuwaj gestem lub za pomocą strzałki, by zobaczyć kolejne zdjęcie.
Bushcraft to umiejętności i wiedza potrzebne do tego, by przetrwać przez jakiś czas np. w lesie. Podobnie jak survival zyskuje sobie coraz więcej miłośników. Przesuwaj gestem lub za pomocą strzałki, by zobaczyć kolejne zdjęcie. Pixabay.com
Nadleśnictwo Wisła wyznaczyło blisko 140 ha w ramach pilotażowego obszaru testowania miejsc przeznaczonych dla miłośników bushcraftu i surwiwalu. To lasy położone w okolicy skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz u podnóża zapory w Wiśle Czarne.

Bushcraft w największym skrócie to umiejętności i wiedza potrzebne do tego, by przetrwać w dziczy, to sztuka harmonijnego obcowania z naturą. Podobnie jak survival, bushcraft zyskuje coraz więcej pasjonatów, którzy chcą przeżyć przygodę i przetrwać jakiś czas np. w lesie.

Wychodząc naprzeciw takim osobom, Nadleśnictwo Wisła wyznaczyło blisko 140 ha w ramach pilotażowego obszaru testowania miejsc przeznaczonych dla miłośników bushcraftu i survivalu.

- Przygotowaliśmy 140 ha specjalnych obszarów, gdzie miłośnicy nocnego obozowania w lesie mogą bezpiecznie delektować się przyrodą bez obaw o naruszenie ustawy o lasach - informują przedstawiciele wiślańskiego nadleśnictwa.

W wyznaczonej strefie odbywa się testowanie miejsc przeznaczonych w szczególności dla miłośników bushcraftu i survivalu.
Obszar na terenie Nadleśnictwa Wisła obejmuje swym zasięgiem lasy położone w okolicy skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle Malince oraz u podnóża zapory w Wiśle Czarne.

Musisz to wiedzieć

Zgodnie z regulaminem miłośnicy survivalu i bushcraftu mogą bezpłatnie odpocząć w wyznaczonej strefie Nadleśnictwa Wisła, ale muszą do wypoczynku używać takiego sprzętu, który nie będzie niszczył drzew, krzewów oraz runa leśnego.

- Rekomendujemy użycie własnego hamaka, tarpa, a w wypadku rozbicia namiotu pamiętaj, żeby robić to na trwałej, twardej nawierzchni bez szkody dla runa leśnego i bez rozgarniania ściółki leśnej - wskazują przedstawiciele Nadleśnictwa Wisła.

Możliwe jest nocowanie w jednym miejscu maksymalnie 4 osób, ale nie dłużej niż przez dwie noce z rzędu. Rozpalenie ogniska jest możliwe jedynie w miejscach do tego wyznaczonych przez nadleśniczego. W wiślańskim Nadleśnictwie wskazują, by tak planować wycieczkę, żeby uwzględniała miejsca przeznaczone do rozpalania ogniska. Informację o takich miejscach można uzyskać u leśniczego Leśnictwa Czarne oraz u leśniczego Leśnictwa Malinka w Nadleśnictwie Wisła.

Trzeba też pamiętać, by przyniesione do lasu posiłki i napoje były przechowywane w pudełkach i butelkach wielokrotnego użytku. Leśnicy apelują, by nie wyrzucać pozostałości jedzenia, bowiem mogą one zaszkodzić dziko żyjącym zwierzętom. Zwracają też uwagę na... załatwianie potrzeby fizjologicznych. W takich sytuacjach należy dobrze zatrzeć po sobie ślady, należy też ograniczyć używani środków higieny osobistej ingerujących w środowisko naturalne, np. chusteczek nawilżanych.

Zgodnie z regulaminem taki pobyt bushcraftowy czy survivalowy należy zgłosić mailem: [email protected], jednak nie później niż w dniu noclegu. Szczegóły można uzyskać dzwoniąc na numer telefonu 606 -645 -318 lub tel. 33 855 -24- 26.

Nie przeocz

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

Port Lotniczy Olsztyn-Mazury zmodernizował swoją infrastrukturę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie