Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie lubimy, gdy ktoś zagląda nam do portfela

MU
Nie lubimy, gdy ktoś zagląda nam do portfela
Nie lubimy, gdy ktoś zagląda nam do portfela
Co piąty Polak ma tajemnice... finansowe, których nie zdradza nawet partnerowi. W Europie to norma - jedna trzecia Europejczyków postrzega utrzymywanie kwestii finansowych w tajemnicy przed partnerem jako coś normalnego – wynika z badania „Finansowy Barometr ING”. - Finansowy Barometr ING” to cykliczne badanie realizowane dla Grupy ING przez grupę badawczą IPSOS. Badanie zostało zrealizowane w trzynastu krajach m.in. w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Holandii i Turcji – wyjaśnia Miłosz Gromski z ING.

Dodaje, że z tego badania wynika,  że posiadanie finansowych tajemnic najbardziej naturalnie przychodzi Francuzom - 42 proc. francuskich respondentów nie widzi nic złego w ukrywaniu informacji nt. swoich finansów. - Po przeciwnej stronie znajdują się konsumenci holenderscy -  zaledwie 13 proc. uważa, że posiadanie tajemnic finansowych przed partnerem to nic złego. Tuż za Holendrami uplasowali się Polacy – tylko co piąty (20 proc.) zgadza się z opinią, że to normalne mieć w związku sekrety finansowe – informuje Miłosz Gromski. - Dla wielu europejskich par szczególnie bolesną sprawą okazuje się zadłużenie. Najchętniej długi przed partnerem ukrywają Turcy, Rumuni i Polacy – odpowiednio 31 proc., 22 proc. i 14 proc.. Najuczciwszą postawę wykazują Holendrzy – zaledwie 2 proc. ankietowanych posiada dług, o którym nie chcieliby poinformować partnera.

Jeden na pięciu konsumentów europejskich (19 proc.) przyznaje się też do zatajenia przed partnerem jakiegoś zakupu w ciągu minionych 12 miesięcy. Najczęściej w tajemnicy wydają Rumuni (31 proc.), następnie mieszkańcy Turcji i Czech. Tuż za nimi znaleźli się Polacy – zakupy przed partnerem ukrywa co czwarty mieszkaniec Polski (24 proc.). 

- Wczytując się dalej w wyniki badania odkrywamy, że oprócz wydatków i oszczędności w tajemnicy utrzymujemy również wysokość naszych zarobków – więcej niż jedna na dziesięć europejskich par (13 proc.) nie zna zarobków partnera – twierdzi Miłosz Gromski. - W Wielkiej Brytanii, Rumunii, Turcji i Czechach taka sytuacja ma miejsce w przypadku jednej na pięć par. W Polsce odsetek związków, w których partnerzy nie informują się o własnych dochodach wynosi 16 proc.. Spośród wszystkich innych narodowości, najlepiej poinformowane o dochodach partnerów są pary hiszpańskie (94 proc.).

Źródło: Dziennik Zachodni

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty