Nokaut w Zabrzu. Górnik pokonał Chrobrego Głogów 34:23 (15:8)

Agata Zielińska
Po środowej porażce z Wisłą Płock drużyna Górnika odrodziła się i zdemolowała na własnym boisku Chrobrego Głogów 34:23. Czy będzie to powrót na zwycięską ścieżkę Trójkolorowych?

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana jedynie w początkowych sekundach. Goście obejmowali prowadzenie w meczu dwa razy, gdy strzelili na 1:0 i 2:1. Od tamtej pory na boisku dominował już tylko Górnik. Znakomicie bronił Mateusz Kornecki, głogowianie od 17 minuty nie potrafili znaleźć sposobu na jego pokonanie przez 9 minut. Po jednostronnym widowisku, piłkarze ręczni Górnika Zabrze schodzili na przerwę prowadząc 15:8.

Drugą połowę równie mocno rozpoczął Górnik, nie pozwalając, by Chrobry odrabiał straty. Rywalom Trójkolorowych nie pomogła nawet siatka w bramce. Po nietrafionym w 45 minucie rzucie karnym przez Adama Babicza, trener Przybylski dopatrywał się w niej… dziury. Sędziowie nie dali się jednak nabrać na sugestie szkoleniowca Głogowa. Nawet ponad minutowa przewaga dwóch zawodników i zmiana bramkarza nie podziałała pozytywnie na zawodników Chrobrego. Wraz z końcową syreną musieli oni pogodzić się z jedenastobramkową porażką.

Jestem bardzo usatysfakcjonowany postawą moich zawodników. Oczywiście, mogli zagrać jeszcze lepiej, wbić więcej bramek, ale osiągnęliśmy nasz cel i zdobyliśmy dwa punkty - mówił po meczu trener Liljestrand

Przed spotkaniem ciekawie zapowiadał się pojedynek obrotowych, którzy po poprzednich sezonach „zamienili się” klubami. Juri Gromyko zasilił Górnika Zabrze odchodząc z Chrobrego Głogów, do którego z Zabrza przeszedł Łukasz Kandora. Obaj zawodnicy strzelili w meczu po dwie bramki.

Świetną skutecznością w ataku popisywali się Aleksandr Bushkov i Aleksandr Tatarintsev – obaj strzelili po pięć bramek. Najwięcej goli wbił głogowianom Michał Kubisztal – 6.

W meczu nie zagrali kontuzjowani Sebastian Kicki i Patryk Kuchczyński.

Górnik Zabrze: Kornecki, Suchowicz – Niedośpiał 2, Daćko 1, Orzechowski 3, Gromyko 2, Kubisztal 6, Jurasik 4, Bednarczyk 1, Bushkov 5, Tatarintsev 5, Tomczak 3, Niewrzawa 2, Twardo, Piątek.
Trener Patrik Liljestrand

Chrobry Głogów:Stachera, Kapela – Kaczmarek 2, Bednarek, Witkowski, Płócienniczak 3, Świtała 1, Mochocki 1, Tylutki 2, Biegaj 4, Babicz 3, Kandora 4, Kubała, Bąk, Świątek 3.