MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowatorski zabieg w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Wszczepiono supernowoczesne urządzenie

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach choremu wszczepiono supernowoczesne urządzenie
W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach choremu wszczepiono supernowoczesne urządzenie Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach
Kardiolodzy ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach wszczepili 70-letniemu pacjentowi supernowoczesne urządzenie - specjalny reduktor przepływu. Mężczyzna cierpiał z powodu uciążliwych dolegliwości kardiologicznych objawiających się bólem w klatce piersiowej oraz znacznym osłabieniem. Nowoczesne rozwiązanie daje mu szansę na znaczną poprawę jakości jego życia. Był to pierwszy tego temu zabieg przeprowadzony w Gliwicach.

W Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach choremu wszczepiono supernowoczesne urządzenie

Zespół medyczny oddziału kardiologii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach pod kierunkiem doktora Tadeusza Zębika oraz doktor Felix J. Woitek z Kliniki Kardiologii w Dreźnie przeprowadzili zabieg wszczepienia specjalnego reduktora przepływu do zatoki wieńcowej, czyli tzw. reducera u 70-letniego pacjenta. Mężczyzna cierpiał z powodu uciążliwych dolegliwości kardiologicznych objawiających się bólem w klatce piersiowej oraz znacznym osłabieniem. Zabieg zakończył się powodzeniem!

- Takie urządzenie stosuje się u osób ze skrajną postacią choroby wieńcowej, które wykorzystały możliwości leczenia zabiegowego i farmakologicznego, a nadal cierpią i przejście nawet krótkiego dystansu staje się dla nich olbrzymim wysiłkiem - mówi dr Tadeusz Zębik, ordynator gliwickiej kardiologii. - Chory, u którego wykonaliśmy tę procedurę, mówił, że idąc na spacer, musiał ciągle się zatrzymywać, odczuwał dolegliwości w rejonie klatki piersiowej. Rozwiązanie to daje szansę na znaczną poprawę jakości jego życia – wyjaśnia dr Tadeusz Zębik, ordynator gliwickiej kardiologii.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że każdego roku na oddziale kardiologii Szpitala Miejskiego nr 4 specjalistycznym leczeniem objętych zostaje ponad 2500 pacjentów. Dzięki stosowaniu coraz to nowszych metod, jakość życia chorych poprawia się znacznie szybciej.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni