Nowe trasy rowerowe w Katowicach. Będzie ich kilka. Wiemy,...

  Nowe trasy rowerowe w Katowicach. Będzie ich kilka. Wiemy, gdzie powstaną te nowe szlaki rowerowe PLANY

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nowy przejazd rowerowy na skrzyżowaniu Kościuszki, Poniatowskiego i Curie-Skłodowskiej.
  1/4
  przejdź do galerii

  Nowy przejazd rowerowy na skrzyżowaniu Kościuszki, Poniatowskiego i Curie-Skłodowskiej. ©UM Katowice

  Nowe trasy rowerowe w Katowicach. 7 mln zł na inwestycje związane z budową i modernizacją tras rowerowych w Katowicach wydało miasto w ubiegłym roku. W tym roku inwestycje w infrastrukturę rowerową mają być na poziomie 8 mln zł. Gdzie powstaną nowe trasy, które istniejące zostaną wyremontowane?
  W 2017 roku w Katowicach powstało, jak podsumowali urzędnicy, 7 km nowych tras rowerowych. Opracowano też 20 projektów i koncepcji na ponad 33 km nowych połączeń rowerowych, które będą realizowane w najbliższych latach. Z kolei Zakład Zieleni Miejskiej wraz z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów odnowił trzy trasy rekreacyjne - nr 3, 101 i 153.

  Nowe trasy rowerowe w 2017 r.


  - Do najważniejszych projektów zrealizowanych w minionym roku należy zaliczyć połączenie drogą rowerową Osiedla Witosa z centrum miasta.
  Ścieżka ta połączyła istniejącą trasę biegnącą przy ulicy Chorzowskiej z Osiedlem Witosa wzdłuż ulic: Bocheńskiego, Pukowca, Kolońskiej i Rataja. Trasa o długości 1,4 km kosztowała 1,1 mln zł – przypominają urzędnicy.

  Zobacz galerię

  Jak dodają, również w ubiegłym roku powstała ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Stęślickiego na odcinku od ulicy Chorzowskiej do ulicy Misjonarzy Oblatów o długości blisko 1 km, natomiast w Zawodziu oddano długi na ponad 1 km łącznik istniejących dróg rowerowych w rejonie ulicy Bohaterów Monte Casino. Z kolei w śródmieściu zrealizowano połączenia infrastruktury w rejonie ulic Kościuszki, Poniatowskiego i Curie-Skłodowskiej.

  Na inwestycje w 2018 jest 8 mln zł.


  Co zaplanowano w tym roku? Łącznie na inwestycje rowerowe jest 8 mln zł.

  - Do najważniejszych należy zaliczyć realizację drogi rowerowej o długości 1,2 km wzdłuż ulicy Jankego w Piotrowicach - na odcinku od ulicy Policyjnej do ulicy Bolesława Prusa za prawie 1,4 mln zł. W tym miejscu droga rowerowa wcześniej była dwukierunkowa – i zmiana podyktowana jest przede wszystkich bezpieczeństwem rowerzystów przy przejeździe przez skrzyżowania – zapowiadają urzędnicy.

  Powstanie też nowa trasa wzdłuż ulicy Tadeusza Boya Żeleńskiego na 600-metrowym odcinku od ul. Migdałowców w kierunku południowym do połączenia z trasą rowerową nr 1 przy skrzyżowaniu z ul. Jaronia za ok. 700 tys. zł. W planach jest też wykonanie łącznika ul. Medyków z Centrum Przesiadkowym Ligota o długości 1,2 km za 500 tys. zł zł oraz przejazdu rowerowego na ulicy Kościuszki w rejonie nowo budowanego basenu z halą sportową.

  - Miejski Zarząd Ulic i Mostów przystąpi także do inwentaryzacji tras rowerowych nr 2, 5, 103, 110, 121, 122 o łącznej długości ponad 43 km i na jej podstawie będzie realizował ewentualne niezbędne prace modernizacyjne – zapowiadają urzędnicy.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  TYDZIEŃ Magazyn informacyjny reporterów Dziennika Zachodniego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY