MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy odcinek drogi i ścieżka pieszo-rowerowa – zakończyła się przebudowa w Czechowicach-Dziedzicach. Zobaczcie zdjęcia

KL
Nowy odcinek został poprowadzony od skrzyżowania z ulicą Beskidzką do łącznika z ulic Lipowska-Świerkowicka. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowy odcinek został poprowadzony od skrzyżowania z ulicą Beskidzką do łącznika z ulic Lipowska-Świerkowicka. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM w Czechowicach-Dziedzicach
Zakończyła się przebudowa ulicy Lipowskiej po zachodniej stronie drogi krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Nowy asfaltowy odcinek został zrealizowany z ciągiem pieszo-rowerowym i energooszczędnym oświetleniem ulicznym. Efekt końcowy inwestycji można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii.

Nowy odcinek drogi i ścieżka pieszo-rowerowa w Czechowicach-Dziedzicach

Prace, które rozpoczęły się w 2023 roku, obejmowały budowę 400-metrowego odcinka drogi o szerokości sześciu metrów od skrzyżowania z ulicą Beskidzką do łącznika z ulic Lipowska-Świerkowicka.

- Nowy odcinek drogi został zrealizowany z ciągiem pieszo-rowerowym i energooszczędnym oświetleniem ulicznym. Droga została wzbogacona o nowe oznakowanie poziome i pionowe. W ramach inwestycji wybudowano nową kanalizację deszczową, odprowadzającą tzw. deszczówkę z jezdni do zbiornika retencyjnego, który gromadzi wodę opadową z ulicy Lipowskiej – podał czechowicki magistrat.

Zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy gminą Czechowice-Dziedzice a inwestorem inwestycji – firmą Panattoni – inwestor na własny koszt wykonał dokumentację techniczną i formalno-prawną oraz w całości zrealizował roboty budowlane.

Koszt wybudowania nowego układu drogowego wyniósł około 4 mln 500 tys. złotych.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera