Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ostrzeżenia hydrologiczne IMGW dla Śląska. Straż Pożarna czuwa w całym województwie

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
W związku z aktualną sytuacją hydrologiczną Państwowa Straż Pożarna monitoruje stan m.in. cieków wodnych w całym woj. śląskim.
W związku z aktualną sytuacją hydrologiczną Państwowa Straż Pożarna monitoruje stan m.in. cieków wodnych w całym woj. śląskim. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla zlewni Warty Górnej i Małej Wisły w związku z opadami atmosferycznymi i wezbraniami na rzekach. Na niektórych stacjach wodowskazowych prognozowane jest przekroczenie stanów alarmowych lub ostrzegawczych. Sytuację hydrologiczną monitoruje Straż Pożarna w całym województwie. - W razie konieczności podejmowane są również stosowne działania w związku z lokalnymi podtopieniami - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Wezbrania na Warcie i Małej Wiśle - ostrzeżenia hydrologiczne IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla zlewni Warty górnej od Poraja do Liswarty oraz Małej Wisły od zb. Wisła Czarne do zapory zb. Goczałkowice. Na niektórych stacjach wodowskazowych prognozowane jest przekroczenie stanów alarmowych lub ostrzegawczych. Sytuacja hydrologiczna jest monitorowana przez służby ratownicze.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia na Warcie górnej

Według danych IMGW, na Warcie górnej od Poraja do Liswarty obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia, oznaczające wezbranie z przekroczeniem stanów alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc. Obszar objęty ostrzeżeniem obejmuje województwa łódzkie i śląskie.

Jak podaje IMGW, w związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej i prognozowanym opadami atmosferycznymi, na stacjach wodowskazowych Mstów i Bobry na Warcie prognozowane jest przekroczenie stanów alarmowych. W profilu wodowskazowym Działoszyn stan wody utrzymywać się będzie w strefie stanu ostrzegawczego.

Ostrzeżenie drugiego stopnia na Małej Wiśle

Na Małej Wiśle od zb. Wisła Czarne do zapory zb. Goczałkowice obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia, oznaczające wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90 proc. Obszar objęty ostrzeżeniem obejmuje województwo śląskie.

W wyniku pracy zbiornika Wisła Czarne na Małej Wiśle w Ustroniu spodziewane jest przekroczenie stanu ostrzegawczego. Na stacjach Wisła -Czarne i Wisła przekroczenie stanu ostrzegawczego uzależnione jest od pracy zbiornika.

W związku z aktualną sytuacją hydrologiczną Państwowa Straż Pożarna monitoruje stan m.in. cieków wodnych.

- W razie konieczności podejmowane są również stosowne działania w związku z lokalnymi podtopieniami. Rozpoznanie sytuacji prowadzono m.in. względem rzeki Bierawka - informuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera