MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Patryk Kun: czy nowy kadrowicz w meczu z Legią wyzeruje swój licznik?

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Adam JastrzęBowski
Patryk Kun we wtorek otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Czy uskrzydlony kadrowicz w ligowym meczu z Legią upora się z ciążącym mu impasem strzeleckim?

Patryk Kun na ligowego gola czeka już od 4.138 minut. Wśród ofensywnych piłkarzy to drugi najdłuższy taki okres w PKO Ekstraklasie, więcej ma na koncie tylko pomocnik Warty Poznań Michał Kopczyński - 5.280. Doliczając obrońców daje trzynaste miejsce w lidze (liderem jest Michał Pazdan - 10.597 minut).

Skrzydłowy Rakowa Częstochowa po raz ostatni pokonał bramkarza rywali 22 sierpnia 2020 roku w meczu z Legią Warszawa. W jej bramce stał wtedy Artur Boruc, a trafienie z 50. minuty dawało częstochowianom remis 1:1 (skończyło się 1:2). W sumie na koncie Kuna są trzy gole: wcześniej strzelił dwa dla Arki Gdynia w sezonie 2017/18.

Tak się złożyło, że najbliższej kolejce Raków znów zmierzy się z Legią. Czy uskrzydlony powołaniem 26-latek powtórzy wyczyn i przy okazji „wyzeruje” swój licznik? Mecz zapowiada się i tak fascynująco: częstochowianie wygrali 5 z 6 meczów w tym roku, Legia 5 z ostatnich (wliczając Puchar Polski).

Po tym spotkaniu w lidze nastąpi przerwa związana z marcowymi meczami reprezentacji. Kun ma szansę, by zostać dopiero trzecim piłkarzem Rakowa, który zagrał z narodowym godłem na piersiach w okresie przynależności do tego klubu. Przed nim sztuki takiej dokonali tylko Paweł Skrzypek i Kamil Piątkowski.