Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0. Śląskie derby w Fortuna Pucharze Polski po karnych dla zabrzan ZDJĘCIA

Górnik Zabrze po rzutach karnych pokonał w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Piasta GliwiceZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W zaległym meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Piasta Gliwice przegrali z Górnikiem Zabrze po rzutach karnych 2:4, bo przez 120 minut gry w dogrywką nie padła żadna bramka. Zabrzanie w ćwierćfinale PP zagrają 2 marca u siebie z liderem PKO Ekstraklasy Lechem Poznań. Zobaczcie zdjęcia z meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze.

Trener Jan Urban zdając sobie sprawę z wąskiej kadry Górnika w derbowym meczu z Piastem postanowił oszczędzać Lukasa Podolskiego, Bartosza Nowaka i Alasanę Manneha. Cała trójka zasiadła na ławce rezerwowych. Strzelcy goli w ostatnim ligowym spotkaniu w Mielcu pojawili się na murawie w 69 minucie, a ten ostatni w dogrywce.
ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU PIAST - GÓRNIK

Mimo osłabienia zabrzanie mieli w I połowie przewagę. Najpierw z 12 m za lekko strzelał 19-letni Jakub Szymański, a później Jakub Holubek w ostatniej chwili uprzedził składającego się do strzału Mateusza Cholewiaka.

Większość akcji Górnika prowadzona była prawą stroną, na której sporo wiatru robili Dariusz Pawłowski i Robert Dadok. Po ich dośrodkowaniach w pole karne z najbliższej odległości główkowali Pawłowski i Piotr Krawczyk, lecz Fratisek Plach obronił te strzały.

Kibice Piasta i Górnika na śląskich derbach w Fortuna Pucharze Polski   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0 karne 2:4. Zabrzańscy fani...

Piast był dziwnie zagubiony. Dopiero tuż przed przerwą gliwiczanie groźniej zaatakowali bramkę strzeżoną przez Grzegorza Sandomierskiego. Grający po raz pierwszy od powrotu na Okrzei w podstawowej jedenastce Kamil Wilczek uderzył z 20 m niecelnie, a strzał głową kapitana gospodarzy Jakuba Czerwińskiego został w polu karnym zablokowany.

Po zmianie stron groźnie z narożnika pola karnego strzelał Michał Chrapek. Po przypadkowej główce bliski szczęścia był Jakub Holubek. Piast powoli zaczął przejmować inicjatywę. W drużynie z Gliwic zadebiutował pozyskany zimą Macedończyk Tihomir Kostadinov. Górnik odpowiedział ładną akcją rezerwowych Nowaka i Podolskiego, jednak strzał został zablokowany.

Nerwowo było także na ławkach rezerwowych. Żółtą kartką ukarany został trener zabrzan Jan Urban, a czerwoną kierownik gliwickiej drużyny Adam Fudali.

W dogrywce mimo kilku okazji Piasta nie padła żadna bramka i zwycięzcę wyłoniła seria jedenastek, którą wygrali zabrzanie 4:2. W ćwierćfinale PP Górnik zagra z Lechem Poznań. Mecz z liderem PKO Ekstraklasy odbędzie się na Roosevelta 2 marca.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:0 karne 2:4