Piłka ręczna: Górnik Zabrze zostaje bez medalu i bez gwiazd

Agata Zielińska
Górnik nie obroni zdobytego przed rokiem brązowego medalu MP. Zabrzanie przegrali drugi mecz z Azotami Puławy i odpadli z walki o podium.

Zabrzanie po przegranym z Azotami meczu w Zabrzu, by marzyć o obronie medalu, musieli w Puławach wygrać. Pierwsza połowa dała sporo nadziei na to, że oba zespoły będą musiały spotkać się po raz trzeci by rozstrzygnąć rywalizację w ćwierćfinale play off. Zabrzanie dobrze weszli w mecz, wypracowywali przewagę i po 20. minutach prowadzili nawet ośmioma bramkami. Na więcej nie było ich jednak stać. Jeszcze przed przerwą pozwolili puławianom zmniejszyć dystans, a po zmianie stron całkowicie odrobić straty.

- Największym naszym problemem w tym meczu była obrona. Nie dość, że musieliśmy sobie radzić w kolejnym już meczu bez Michała Kubisztala, to jeszcze przytrafiła się kontuzja Marka Daćki, spotkania nie dokończył też z powodu urazu Adam Twardo. Nie mieliśmy zbyt wielu opcji by ich zastąpić, póki starczało sił, mecz układał się po naszej myśli. Tych sił nie wystarczyło nam jednak do końca i zeszliśmy z parkietu pokonani - podsumował spotkanie Robert Orzechowski, rozgrywający Górnika.
Na pięć minut przed końcem spotkania zabrzanie tracili do rywali dwa gole. Trójkolorowi musieli zagrać końcówkę w osłabieniu, wycofali nawet bramkarza, ale puławianie byli bezlitośni. Stała się, jak zwykł mówić trener Górnika, katastrofa, Azoty wygrały sześcioma bramkami, tym samym rozstrzygając na swoją korzyść rywalizację odbywającą się do dwóch zwycięstw. Zabrzanom pozostaje walka w PGNiG Superlidze zaledwie o miejsca 5-8.

Po zakończonej rywalizacji poznaliśmy także oficjalne rozstrzygnięcia dotyczące przyszłości kilku zawodników Górnika. Potwierdzone zostały informacje, że Michał Kubisztal, Robert Orzechowski i Patryk Kuchczyń-ski podpisali kontrakty z nowym pracodawcą. Staną się oni od #przyszłego sezonu zawodnikami… Azotów Puławy.

PGNiG Superliga mężczyzn
O MIEJSCA 1-8 Azoty Puławy - Górnik Zabrze 38:32 (17:21) Górnik Kornecki, Kicki - Niedośpiał, Daćko 1, Orzechowski 6, Gromyko 6, Kuchczyński, Jurasik 7, Buszkow 2, Tatarincew 6, Tomczak 2, Niewrzawa 2, Twardo W play off (do dwóch zwycięstw) 2:0 dla Azotów PGNiG Superliga kobiet
O MIEJSCA 5-8 Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 20:25 (10:8) Ruch Ciesiółka, Montowska - Pieniowska 3, Drażyk, Jasinowska 2, Krzymińska, Masłowska, Doktorczyk 4, Rodak 3, Płomińska, Belmas 3, Ważna 5.

*Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
*Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
*Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
*Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY