PlusLIGA: Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 2:3

arkadiusz kogut
Pięć setów w meczu Jastrzębskiego Węgla w tym sezonie stało się normą. Do tej pory podopieczni Marka Lebedewa kończyli mecze dopiero po tie breaku aż 10 razy. W sobotę zanotowali jednak piątą porażkę.

Gospodarze dobrze rozpoczęli to spotkanie, na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5, potem jednak do głosu doszli goście. Wygrali nie tylko pierwszego, ale także następnego seta. Siatkarze z Jastrzębia przede wszystkim mieli problem z przyjęciem zagrywki akademików.

Trener Lebedew ratował sytuacje zmianami, Za słabo spisującego się Aleksandra Szafranowicza na boisku pojawił się Toontje Van Lankvelt. To było dobrym posunięciem, jastrzębianie odwrócili losy tego spotkania i doprowadzili do tie breaku. Wydawało się, że ich pogoń okaże się skuteczna, w decydującym secie prowadzili 14:12, ale ostatnie słowo należało do drużyny z Warszawy.

- Walczyliśmy do końca, wyciągnęliśmy wynik ze stanu 0:2 po raz czwarty czy piąty w tym sezonie, ale nie wystarczyło to by wygrać mecz - przyznał po meczu zmartwiony porażką trener Lebedew.

Ważne zwycięstwo odnieśli siatkarze BBTS Bielsko-Biała. Dzięki wygraniu za trzy punkty z Effectorem Kielce bielszczanie mają jeszcze szanse zajęcia na koniec rundy zasadniczej 10 miejsca.

PlusLiga

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechnika Warszawska 2:3 (22:25, 22:25, 25:13, 25:21, 16:18)

Jastrzębski Węgiel Muzaj, Masny, DeRocco, Sobala, Hain, Szafranowicz, Popiwczak (libero) oraz Formela, Gil, Strzeżek, Lankvelt, Boruch.

Pozostałe mecze: Skra Bełchatów - Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:14, 25:20),
Czwartek AZS Czestochowa ZAKSA Kędzierzyn 0:3 (14:25, 26:28, 21:25), Asseco Resovia - MKS Będzin 3:1 (25:19, 23:25, 25:18, 25:218)
Piątek: BBTS Bielsko-Biała - Effector Kielce 3:0 (25:21, 25:17, 25:18).
Awansem Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22, 25:17, 20:25, 25:17, Łuczniczka Bydgoszcz - Cuprum Lubin 0:3 (16:25, 28:30, 20:25)