Pod Dębowcem poszło jak z górki. Rekord pokonał Swansea i awansował do Ligi Mistrzów ZDJĘCIA

Nieustanne oblężenie bramki drużyny z Walii zaowocowało sześcioma bramkami dla Rekordu PD
W środowym meczu eliminacji do Ligi Mistrzów futsalu Rekord Bielsko-Biała pokonał Swansea University 6-0 i awansował do rundy zasadniczej rozgrywek. Mistrzowie Polski poznają swoich rywali w Champions League 9 grudnia podczas losowania w szwajcarskim Nyonie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Rekord Bielsko-Biała - Swansea Uniwersity.

Rekord przystąpił do starcia o awans do futsalowej Ligi Mistrzów w roli zdecydowanego faworyta - dwunasta drużyna Europy według rankingu UEFA zmierzyła się z mistrzami Walii, sklasyfikowanymi dopiero na 102. pozycji.

Przepaść w umiejętnościach potwierdziły już pierwsze minuty meczu. Goście starali się przedostać pod bramkę prostymi środkami, decydując się często na długie podania, ale wyraźnie brakowało im w tym jakości. Grający szybko i kombinacyjnie Rekord wyglądał na ich tle jak drużyna z innej futsalowej planety.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU REKORD BIELSKO-BIAŁA - SWANSEA UNIVERSITY

Wynik otworzył wychowany w brazylijskim Stantosie Matheus Ferreira. Po podaniu Michała Marka na 2:0 podwyższył Artur Popławski, a ozdobą meczu było efektowne trafienie Pawła Budniaka. Reprezentant Polski pokazał dlaczego nosi przydomek "Magic" - stojąc tyłem do bramki strącił piłkę piętą do siatki obok skonsternowanego bramkarza z Walii, wykorzystując asystę z własnej połowy Jana Janovskiego.

W drugiej połowie gospodarze niezmiennie dominowali. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Alex Viana, a po kolejnej akcji Budniaka samobójcze trafienie zaliczył Thomas Johnston. Rekord powinien był wygrać wyżej, ale zmarnował kilka doskonałych okazji. W końcówce w poczynaniach mistrzów Polski widać było rozluźnienie, bo bezbronni wcześniej goście byli nawet bliscy zdobycia honorowej bramki, ale czujność w swoich interwencjach zachował Bartłomiej Nawrat, któremu raz pomógł też słupek.

Pierwsza runda Ligi Mistrzów odbędzie się w połowie stycznia, a zespół z Cygańskiego Lasu pozna swoich rywali 9 grudnia. O tytuł najlepszego klubu w Europie powalczą 32 ekipy, a wśród nich między innymi FC Barcelona, madrycki Inter czy Benfica i Sporting z Lizbony.

Rekord Bielsko-Biała - Swansea University FC 6:0 (3:0)
Matheus 5', Artur Popławski 15', Paweł Budniak 20', Thomas Johnston (sam.) 24', Alex Viana 25', 35'

Rekord: Bartłomiej Nawrat - Jan Janovsky, Artur Popławski, Michał Marek, Paweł Budniak.
Grali także: Michał Kubik, Kamil Hutyra, Kamil Surmiak, Łukasz Bielak, Matheus Ferreira Ribeiro, Alex Viana, Jani Korpela, Bernardo Peixoto, Paweł Mura.
Trener: Andrzej Szłapa

Swansea: Martin Luke - Warren Hudson, Cameron Langan, Thomas Johnston, Adam Orme.
Grali także: Elliot Jones, Oliver Roberts, Huw Beynon, Jordan Harris, Seifallah Abourram, Nathan Townsend, William Gill, Victor Caballero.
Trener: Jack Long

sędziowie: Grigori Ošomkov i Jagnar Jakobson (Estonia)