Podbeskidzie - Resovia 2:2. Duże emocje i wiara do samego końca na stadionie w Bielsku-Białej. Zdjęcia KIBICÓW

Kamil Lorańczyk
Kibice Podbeskidzia mogą czuć niedosyt po pierwszym meczu w drugiej części sezonu. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Kamil Lorańczyk
W sobotę, 17 lutego, w meczu Fortuna 1. Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało Resovię Rzeszów. Wielu fanów Górali przyszło wspierać swój zespół z trybun w pierwszym spotkaniu po zimowej przerwie. Zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

Podbeskidzie miało wziąć się za odrabianie strat. Po meczu z Resovią jest tylko jeden punkt

Resovia do ligowych zmagań wróciła już w zeszłym tygodniu i na własnym stadionie zremisowała z Wisłą Płock 2:2. Natomiast dla Podbeskidzia sobotnie spotkanie było pierwszym sprawdzianem w drugiej odsłonie sezonu. Wielu kibiców miało nadzieję na dobre otwarcie i wierzyło, że trzy punkty zostaną przy Rychlińskiego.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW NA MECZU PODBESKIDZIA

Bilans Podbeskidzia przed meczem z Resovią wynosił zaledwie 16 punktów w 18 meczach ligowych. Niewielu komentatorów, ekspertów i prawdopodobnie nikt z kibiców Górali nie spodziewał się, że drużyna, która w poprzednich latach walczyła o miejsce w barażach, będzie tak kiepsko punktować i znajdzie się pod „kreską”.

Ambitne plany związane z walką o awans – delikatnie mówiąc – już dawno są nieaktualne. W obecnej sytuacji trzeba się wziąć za odrabianie strat. Tylko zdobywanie punktów sprawi, że Podbeskidzie nie włączy się w „walkę o spadek” – jak powiedział swego czasu Franciszek Smuda.

Zaczęło się dobrze. Szybkie otwarcie wyniku, bo już w 7. minucie na listę strzelców wpisał się Lionel Abate. Ten sam zawodnik postraszył bramkarza gości Branislava Pindrocha jeszcze kilka razy i mało brakowało, żeby przed przerwą dołożył przynajmniej jedno trafienie. Trzeba też dodać, że w pierwszej połowie Resovia miała swoje szanse, a Podbeskidzie szczęśliwie nie straciło żadnej bramki. W porę wymykającą się z rąk piłkę zagarniał Patryk Procek lub na czas interweniowali obrońcy gospodarzy.

Obraz spotkania zmienił się jednak w drugiej części meczu. Podbeskidzie nie wykorzystało karnego, potem Resovia wyrównała po trafieniu Radosława Kanacha w 53. minucie, a zaledwie cztery minuty później na prowadzenie zespół gości wyprowadził Edvin Muratovic. U kibiców Górali mogło powrócić wspomnienie meczów z pierwszej rundy sezonu. Czarne chmury choć trochę rozwiało wyrównanie, które przyszło w 73. minucie. Bramkę na 2:2 strzelił Maksymilian Sitek.

Podbeskidzie - Resovia 2:2. Duże emocje i wiara do samego ko...

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Resovia 2:2 (1:0)

Bramki 1:0 Lionel Abate (7), 1:1 Radosław Kanach (54), 1:2 Edvn Muratović (58), 2;2 Maksymilian Sitek (74)