Podium dla karateków Sosnowieckiego Klubu Karate na 50. Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin

Adam Tobojka
Seniorzy z Sosnowieckiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski w Świnoujściu zdobyli dwa medale: srebrny i brązowy. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Sosnowiecki Klub Karate
Nie tylko młodzież z Sosnowieckiego Klubu Karate zdobywa medale i puchary. Równie dobrymi wynikami mogą pochwalić się starsi członkowie klubu, którzy na 50 Mistrzostwach Polski Seniorów Karate Kyokushin w Świnoujściu zajęli drugie i trzecie miejsce w swoich kategoriach.

3 czerwca 2023 roku w Świnoujściu odbyły się 50. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonali Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski oraz Wiceprezesi Andrzej Drewniak i Wacław Antoniak. Podkreślili, że bez pracy 380 klubów kyokushin w Polsce, stanowiących większość wśród 620 klubów członkowskich Polskiego Związku Karate nie byłoby 320 medali zdobytych na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

W zawodach wzięło udział 115 najlepszych zawodników seniorów z całej Polski. W trakcie turnieju najstarszym byłym zawodnikom karate, obecnym kierownikom ekip i sędziom wręczono pamiątkowe medale, a także wyróżnienia i podziękowania za 50 lat karate w Polsce.

Jak wypadł turniej dla karateków z naszego miasta? Sosnowiecki Klub Karate reprezentowali Dariusz Szota i Przemysław Faryna. W kategorii kata +35lat Przemysław Faryna zdobył srebrny medal, natomiast Dariusz Szota stanął na 3 miejscu podium. W roli sędziego technicznego wystąpił shihan Eugeniusz Dadzibug, a zawodnikom sekundował sensei Sebastian Woźniczko.

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”