MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 3:2. Marzenia giną we mgle. Karny to błąd sędziego

Zagłębie Sosnowiec przegrało z Pogonią Siedlce 3:2
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali drugi ligowy mecz z rzędu, a w czterech wiosennych spotkaniach pierwszej ligi zdobyli w sumie cztery punkty. Marzenia o awansie do ekstraklasy zaczynają się rozwiewać.

Mecz w Siedlcach rozpoczął się z opóźnieniem spowodowanym awarią agregatu pozwalającego na przeprowadzenie transmisji telewizyjnej. Z jeszcze większym poślizgiem spotkanie zaczęli piłkarze Zagłębia Sosnowiec, którzy po dziewięciu minutach przegrywali już 0:2.

Ten "opóźniony zapłon" oraz błąd sędziego, który podyktował dla Pogoni rzut karny kosztowały piłkarzy Artura Derbina kolejne trzy punkty. Łącznie ze spotkaniem Pucharu Polski była to trzecia z rzędu porażka beniaminka.

Przy pierwszym trafieniu dla Pogoni błąd popełniła defensywa Zagłębia zakładając nieudaną pułapkę ofsajdową, za to druga bramka zdobyta przez Kamila Jonkisza strzałem z dystansu nie pozostawiała żadnych wątpliwości. Oszołomieni sosnowiczanie pozwalali rywalom na wiele i mogli mówić o szczęściu, że do przerwy skończyło się na 0:2, bo siedlczanie wypracowali sobie sporo okazji, by prowadzić znacznie wyżej.

W przerwie w szatni faworytów musiało być gorąco, bo na murawę wyszedł zespół zdesperowany.

W 50 minucie Fidziukiewicz trafił w słupek, ale w 64 po kapitalnej kombinacyjnej akcji, w której w głównej roli wystąpił Udovicić, Robert Bartczak zdobył kontaktowego gola.

Nadzieje Zagłębia zgasły jednak po tym, jak Marcin Szczerbowicz podyktował jedenastkę dla Pogoni, chociaż faulu na Gołębiewskim nie było.

Dwubramkowe prowadzenie gospodarzy znów zostało zmniejszone - Jakub Arak zdobył swojego pierwszego gola od dwunastu spotkań, ale dokonał tego w ostatniej akcji meczu, po którym Zagłębie zostało z pustymi rękami i z rosnącą stratą do miejsc premiowanych awansem do ekstraklasy.

Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0)
1:0 Mariusz Rybicki (7), 2:0 Kamil Jonkisz (9), 2:1 Robert Bartczak (64), 3:1** Mateusz Żytko (76-karny), 3:2 Jakub Arak (90+5) Pogoń Misztal - Wrzesiński (86. Maćkowski), Zembrowski, Żytko, Chyła - Dzięgielewski (67. Osoliński), Augustyniak, Dybiec, Rybicki (82. Duda), Jonkisz - Gołębiewski Zagłębie Perdijić - Sierczyński, Wezałow, Markowski, Udovicić - Bartczak, Matusiak, Fonfara (80. Wilk), Fidziukiewicz, Pribula - Paluchowski (80. Arak)
Żółte kartki: Zembrowski, Gołębiewski, Augustyniak, Duda - Paluchowski, Sierczyński.