Polki mistrzyniami Europy do lat 17! Gol Eweliny Kamczyk z Unii Racibórz! [ZDJĘCIA]

Polskie piłkarki zdobyły złoty medal mistrzostw Europy do lat 17. W meczu finałowym rozgrywanym w szwajcarskim Nyonie, czyli tam gdzie siedzibę ma UEFA, biało-czerwone pokonały Szwecję 1:0 (1:0). Bramkę na wagę tytułu strzeliła w 14 minucie gry zawodniczka Unii Racibórz Ewelina Kamczyk. To największy sukces w historii kobiecego futbolu w naszym kraju. ZOBACZ ZDJĘCIA

Polki zaczęły z ogromnym animuszem i już po kwadransie objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Dominki Dereń piłka trafiła w polu karnym pod nogi Kamczyk i raciborzanka strzałem z woleja w długi róg zaskoczyła szwedzką bramkarkę.

Podopieczne trenera Zbigniewa Witkowskiego do przerwy dominowały na murawie, a Ewa Pajor, nazywana przez koleżanki "polskim Messim", po indwywidualnych akcjach miała kilka okazji na podwyższenie wyniku.

Po przerwie do głosu doszły rywalki, które dwa razy trafiły w poprzeczkę naszej bramki. Polki odpowiedziały strzałem w poprzeczkę Patrycja Michalczyk z wolnego. Po końcowym gwizdku na boisku w Nyonie była wielka radość Polek i łzy smutku Szwedek.

W finale w podstawowej jedenastce poza Kamczyk grała jeszcze jedna zawodniczka z naszego regionu - obrończyni Gabriela Grzywińska z Unii Racibórz, natomiast na ławce rezerwowych siedziały bramkarka Kinga Szemik z Mitechu Żywiec i napastniczka Dżesika Jaszek z Unii Racibórz, które też dostały złote medale.

Brąz zdobyły Hiszpanki, które w meczu o 3. lokatę pokonały Belgijki 4:0 (3:0).

Polska - Szwecja 1:0 (1:0)
1:0 Ewelina Kamczyk (14)
Polska: Okulewicz - Rędzia, Grzywińska, Michalczyk, Konat - Dereńl, Wasil, Maty-sik, Dudek (78. Zapała), Kamczyk - Pajor.