Polska - Estonia 4:3. Udany początek MŚ w Bytomiu. Tysiąc widzów na trybunach CEREMONIA OTWARCIA I MECZ

Polska rozpoczęła MŚ w Bytomiu od zwycięstwa nad EstoniąZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W niedzielę 11 grudnia w Bytomiu rozpoczęły się mistrzostwa świata U20 Dywizji 1B w hokeju na lodzie. Na uroczyste otwarcie imprezy przyjechał nowy prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie IIHF Luc Tardif. W swoim pierwszym meczu Polacy pokonali Estonię 3:2. W poniedziałek o godz. 16.30 Biało-Czerwoni zagrają z Ukrainą.

Polska - Estonia 4:3. Udany początek MŚ w Bytomiu

Przed meczem Polska - Estonia odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw świata U20 Dywizji 1B w Bytomiu. Na inauguracji imprezy zjawił się nowy prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie IIHF Luc Tardif. Francuz razem z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem oficjalnie rozpoczął turniej, który potrwa w trym mieście do soboty 17 grudnia.

Później na nowym lodowisku imienia Braci Nikodemowiczów pojawili się młodzi hokeiści Polski i Estonii. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy na początku II tercji wykorzystali dwa okresy gry w przewadze i zdobyli dwa gole.

Utrata bramek podziałała na podopiecznych trenera Artura Ślusarczyka niczym płachta na byka. Niesieni dopingiem tysiąca kibiców Biało-Czerwoni szybko odrobili straty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z CEREMONII OTWARCIA I MECZU POLSKA - ESTONIA

Bohaterem naszego zespołu był Krzysztof Maciaś. 18-latek w tym sezonie trafił do czeskiego klubu HC Vitkovice i zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Na tle 20-latów pochodzący z Nowego Targu napastnik wyraźnie się wyróżniał zdobywając dwa gole.

Młodszy z braci Maciasiów najpierw wykorzystał okres gry w przewadze, a tuż przed końcem II tercji po szybkiej kontrze wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Trzecią bramkę w tej odsłonie strzelił Adrian Gromadzki zmieniając lot krążka po uderzeniu z niebieskiej linii Kacpra Maciasia.

W III tercji Estończykom udało się doprowadzić do remisu po strzale Markla Potsinoka i zwycięzcę meczu w Bytomiu wyłoniła dopiero dogrywka rozgrywana w 3-osobowych składach. W niej rywale musieli grać w osłabieniu i Polacy szybko to wykorzystali. Po strzale Michała Kusaka krążek najpierw odbił się od słupka, a później od bramkarza rywali i wtoczył się do siatki

Polska - Estonia 4:3 po dogrywce (0:0, 3:2, 0:1, d. 1:0)
0:1 Klaus Jogi (22), 0:2 Erik Potsionok (25), 1:2 Krzysztof Maciaś (31), 2:2 Adrian Gromadzki (32), 3:2 Krzysztof Maciaś (40), 3:3 Marek Potsionok (52), 4:3 Michał Kusak (63)