MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polska - Słowenia 4:0. Fani w Katowicach oklaskiwali wygraną Biało-Czerwonych ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Polki, wspierane dopingiem kibiców, pokonały w Katowicach SłowenięZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w hokejowych mistrzostwach świata dywizji 1B kobiet w Katowicach. Biało-Czerwone na lodowisku Jantor pokonały Słowenię 4:0. Polki po dwóch kolejkach mają na koncie komplet 6 pkt. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Słowenia.

Polska - Słowenia 4:0. Fani w Katowicach oklaskiwali zwycięstwo Biało-Czerwonych

W sobotni wieczór Polki odniosły drugie zwycięstwo w hokejowych MŚ Dywizji 1B kobiet rozgrywanych w Katowicach. Biało-Czerwone pokonały Słowenię 4:0, a dwie bramki strzeliły rywalkom w odstępie zaledwie 24 sekund.

Po wygranej na inaugurację turnieju z Kazachstanem w sobotni wieczór Polki dopingowało na Jantorze dużo więcej kibiców. 729 fanów zasiadających na widowni wpierało Biało-Czerwone oklaskami i okrzykami z trybun.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - SŁOWENIA

W I tercji Słowenki miały rzut karny, ale go nie wykorzystały. Polki losy meczu rozstrzygnęły w 31 minucie strzelając w krótkim odstępie czasu dwa gole. Najpierw w zamieszaniu pod bramką Słowenek krąźek do siatki z bliska wepchnęła Wiktoria Sikorska. Chwilę później po potężnym strzale z niebieskiej linii Julii Zielińskiej lot krążka zmieniła Ewelina Czarnecka.

W III tercji nasza reprezentacja jeszcze podwyższyła wynik. Najpierw po szybkiej kontrze bramkarkę rywalem zaskoczyła Ida Talanda, która trafiła do siatki tuż po zakończeniu kary jednej ze Słowenek. Zwycięstwo drużyny trenera Zbigniewa Wróbla przypieczętowała na 2,5 minuty przed końcem Wiktoria Dziwoki z bliska kierując gumę do bramki.

Mimo ataków rywalek Polki nie oddały prowadzenia do końcowej syreny i są jedynym zespołem obok Chinek, który po dwóch kolejkach ma na koncie komplet punktów. W niedzielę jest dzień przerwy w MŚ, a w poniedziałek o godz. 20 Biało-Czerwone zmierzą się na Jantorze z Koreą Południową, która w Katowicach nie zdobyła jeszcze punktu.

Polska - Słowenia 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
1:0 Wiktoria Sikorska (31), 2:0 Ewelina Czarnecka (31), 3:0 Ida Talanda (43), 4:0 Wiktoria Dziwoki (58)