Polska - Ukraina 2:5. Porażka Biało-Czerwonych w MŚ w Bytomiu ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Polscy hokeiści toczyli zacięty bój z Ukrainą, a na trybunach lodowiska w Bytomiu siedzieli kibice obu reprezentacji  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Polscy hokeiści toczyli zacięty bój z Ukrainą, a na trybunach lodowiska w Bytomiu siedzieli kibice obu reprezentacji Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W swoim drugim meczu w mistrzostwach świata U20 Dywizji 1B Polska przegrała 12 grudnia z Ukrainą 2:5. Biało-Czerwoni doznali pierwszej porażki w MŚ w Bytomiu. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Polska - Ukraina na bytomskim lodowisku.

Polska - Ukraina 2:5. Porażka Biało-Czerwonych w MŚ w Bytomiu

Hokeiści Ukrainy przystąpili do meczu z Polską opromienieni niedzielną wygraną z Włochami 4:0. Obydwa zespoły dobrze się znają, bo w ubiegłym tygodniu dwukrotnie zmierzyli się w Opolu w ostatnich sprawdzianach przed MŚ. Pierwsze spotkanie wygrali Biało-Czerwoni 4:2, a w rewanżu górą byli Ukraińcy zwyciężając 2:1.

Nasi rywale wyciągnęli wnioski ze sparingowych potyczek i świetnie zaczęli mecz w MŚ w Bytomiu prowadząc po 2,5 minucie gry 2:0. Ukraińcy strzelili dwa gole w odstępie 25 sekund. Najpierw przewagę liczebną wykorzystał Dawid Sibiliewicz, a później z bliska krążek do naszej bramki wepchnął Stanisław Sadowikow.

Trener Artur Ślusarczyk natychmiast wziął czas, by podnieść morale naszego zespołu i więcej bramek w I tercji już nie straciliśmy. Sami natomiast wzięliśmy się do roboty po przerwie. W drugiej odsłonie wykorzystaliśmy dwa okresy gry w liczebnej przewadze i doprowadziliśmy do remisu. Najpierw strzałem z dystansu bramkarza rywali zaskoczył Michał Kusak, a później wrzutka Kacpra Maciasia znalazła drogę do siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU POLSKA - UKRAINA W BYTOMIU

Wydawało się, że podobnie jak w meczu z Estonią Polacy pójdą za ciosem, ale pod koniec II tercji niespodziewanie stracili gola i to w okresie, gdy sami grali w przewadze. Na 9 sekund przed syreną na przerwę znów na listę strzelców wpisał się Sadowikow.

W III tercji nie potrafiliśmy wykorzystać 20 sekund gry w podwójnej przewadze. Ukraińcy przypieczętowali natomiast swoją wygraną kolejnymi bramkami. Zdobyli je Daniło Koszylecki oraz Pawło Atamańczuk.

We wtorek w MŚ w Bytomiu czeka nas dzień przerwy, a w środę o godz. 16.30 Polacy zagrają z Japończykami. Po porażce z Ukrainą nasze szanse na wywalczenie awansu na zaplecze światowej elity w kategorii U20 są jednak niewielkie.

Polska - Ukraina 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
0:1 Dawid Sibilewicz (2), 0:2 Stanisław Sadowikow (3), 1:2 Michał Kusak (30), 2:2 Kacper Maciaś (34), 2:3 Stanisław Sadowikow (40), 2:4 Daniło Korżylecki (46), 2:5 Pawło Atamańczuk (49)