Polska - Włochy 1:2. Biało-Czerwoni do końca będą drżeć w Bytomiu o utrzymanie ZDJĘCIA

Polacy przegrali w Bytomiu z WłochamiZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot PZHL/Twitter
W swoim czwartym meczu w hokejowych mistrzostwach świata U20 Dywizji 1B reprezentacja Polski przegrała z Włochami 1:2. To trzecia porażka Biało-Czerwonych w turnieju rozgrywanym na lodowisku w Bytomiu. Polacy będą do końca drżeć o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywek, bo przed ostatnią kolejką mają tylko punkt przewagi nad ostatnią w tabeli Estonią. Zobaczcie zdjęcia z meczu Polska - Włochy.

Polska - Włochy 1:2. Biało-Czerwoni do końca będą drżeć w Bytomiu o utrzymanie

Polacy w MŚ U20 Dywizji 1B mieli bić się awans na zaplecze światowej elity, a tymczasem muszą drżeć o utrzymanie się na trzecim szczeblu rozgrywek. W pojedynku z Włochami Biało-Czerwoni doznali trzeciej porażki w tym turnieju i o tym czy pozostaniemy w tej dywizji zadecyduje ostatni dzień rywalizacji.

W spotkaniu z ekipą Italii podopieczni trenera Artura Ślusarczyka grali nieźle, oddali więcej strzałów od rywali, ale znów doznali porażki. W I tercji kibice zgromadzeni na lodowisku w Bytomiu nie zobaczyli żadnej bramki.

Pod koniec drugiej odsłony Włosi objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Alan Lobis zaskakując Mikołaja Szczepkowskiego strzałem z dystansu. Wyrównał na początku III tercji Krzysztof Maciaś. Napastnik HC Vitkovice przejął krążek w tercji obronnej rywali i pokonał bramkarza rywali.

Goście zwycięską bramkę zdobyli w okresie gry w przewadze. Po rozegraniu zamka Fabian Gschliesser wyjechał z krązkiem zza bramki i strzałem z bliska zaskoczył naszego golkipera. Mimo ataków Polaków nie zdołali oni wyrównać i doprowadzić do dogrywki.

W swoim ostatnim meczu w bytomskich MŚ Biało-Czerwoni w sobotę 17 grudnia o godz. 16.30 na lodowisku imienia Braci Nikodemowiczów zmierzą się z ekipą Korei Południowej. Wcześniej, bo o godz. 13 Estonia zagra z Włochami i jeśli nie zdobędzie punktów to utrzymamy się w Dywizji 1B.