Ponad 6 mln zł dla zwycięzców konkursu "Wyścig po kapitał"

  Ponad 6 mln zł dla zwycięzców konkursu "Wyścig po kapitał"

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Ponad 6 mln zł czeka na firmy, szukające kapitału na innowacyjne projekty lub realizację strategii rozwoju - podają organizatorzy konkursu "Wyścig po kapitał", którego zwycięzcy mogą liczyć na 200 tys. euro na start projektu i 1,5 mln euro na jego rozwój.
  Konkurs ogłoszono podczas rozpoczętego w poniedziałek w Katowicach II Forum Nowej Gospodarki.

  Organizatorami konkursu są: katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum oraz Secus Wsparcie Biznesu. Konkurs jest współfinansowany z unijnego programu Innowacyjna Gospodarka.

  Przedsięwzięcie jest skierowane do osób fizycznych oraz małych i średnich przedsiębiorstw o największym potencjale rynkowym. Główną ideą inicjatywy jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych projektów w Polsce oraz przyspieszenie ich drogi do osiągnięcia sukcesu.

  "To jest konkurs całkowicie otwarty. Najważniejsze to rzeczywisty, sensowny pomysł, który da się wdrożyć. Te pomysły będą oceniane przez grono ekspertów. Najlepszy pomysł zostanie dofinansowany kwotą 200 tys. euro; będziemy kapitałowo uczestniczyć w tej spółce. W następnym kroku, poza naszymi środkami, firma Secus może wejść w takie przedsięwzięcie do kwoty 1,5 mln euro. Daje to kilkuletnią perspektywę - od pomysłu do pełnej realizacji" - wyjaśnił prezes Euro-Centrum Roman Trzaskalik.

  Specjalnie powołana kapituła ekspertów wybierze i nagrodzi dwie najlepsze firmy w kategoriach "200 tys. euro na start" oraz "1,5 mln euro na przyspieszenie". W pierwszej kategorii nagrodą jest możliwość uzyskania wsparcia kapitałowego innowacyjnego projektu (tzw. start-up) do 200 tys. euro oraz pakiet informatyczny (sprzęt i doradztwo). Druga kategoria to dofinansowanie na rozwój strategii biznesowej w wysokości do 1,5 mln euro oraz marketingowa sesja strategiczna.

  Oprócz wsparcia finansowego organizatorzy konkursu i fundatorzy nagród zobowiązali się do osobistego zaangażowania i podzielenia doświadczeniem oraz siecią kontaktów biznesowych.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przekręt

  Alejaja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 51 / 36

  Jak można pozwolić na takie przekręty na kasę z funduszu spójności i z innowacyjnej gospodarki.
  Umowa z cwaniakami na 3 do 5 lat zasiadanie w radzie nadzorczej, zwrot nagrody w ratach, wysokość...rozwiń całość

  Jak można pozwolić na takie przekręty na kasę z funduszu spójności i z innowacyjnej gospodarki.
  Umowa z cwaniakami na 3 do 5 lat zasiadanie w radzie nadzorczej, zwrot nagrody w ratach, wysokość nagrody do 200 000 czyli jak oddacie nam firmę to damy wam nagrodę czyli sobie a później oddacie nam nagrodę w ratach.Szukajcie głupszych od siebie.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo