MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powstaną kolejne bloki przy ulicy Łódzkiej w Częstochowie. Zobaczcie WIZUALIZACJE

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Będą kolejne bloki przy ulicy Łódzkiej w Częstochowie
Będą kolejne bloki przy ulicy Łódzkiej w Częstochowie UM Cz-wa (fot. Grzegorz Skowronek)
Przy ulicy Łódzkiej w Częstochowie powstaną kolejne mieszkania. Obecnie trwa tam budowa pierwszego bloku, a na drugi rozpisany został przetarg wykonawczy. Miejska spółka ZGM podpisała też umowę na projekt budowy 3 i 4 budynku wielorodzinnego.

Powstaną kolejne bloki przy ulicy Łódzkiej w Częstochowie

Budowa pierwszego bloku osiedla TBS przy ul Łódzkiej z 23 mieszkaniami jest już dosyć zaawansowana. Powinien być on gotowy w lipcu przyszłego roku, a mieszkania będą oddawane w standardzie do zamieszkania (oczywiście po umeblowaniu). Nabór dla osób, które chciałyby skorzystać z mieszkania w TBS przy ulicy Łódzkiej już się zakończył. W sumie złożono 50 ofert.

Nowe bloki w Częstochowie - WIZUALIZACJE

Ponieważ chętnych było znacznie więcej niż miejsc, na początku kwietnia ZGM ogłosił przetarg na budowę drugiego, bliźniaczego budynku. Z jego projektem można zapoznać się na stronie ZGM TBS, natomiast oferty na najem mieszkań w tym bloku będzie można składać po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą, kiedy zostanie określony koszt jego budowy. Realizacja tej inwestycji ma potrwać do końca przyszłego roku.

Na tym jednak nie koniec. Miejska spółka ZGM podpisała umowę na projekt budowy 3 i 4 bloku przy ulicy Łódzkiej.

- Docelowo osiedle ZGM TBS na Parkitce jest planowane na 13 bloków przeznaczonych do wynajmu w formule budownictwa społecznego – przypomina prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

Nowe bloki mają być wybudowane w formule TBS w ramach najmu czynszowego. Osoby nim zainteresowane zobowiązane będą do wpłaty kwoty partycypacji wyliczonej według wymaganego wskaźnika partycypacji w wysokości 30% wartości odtworzeniowej mieszkania. Aby otrzymać tego typu lokal trzeba też spełnić określone wymogi formalne.

ZGM TBS jako inwestor korzysta z linii kredytowej Banku Gospodarstwa Krajowego. Ma już montaż finansowy bloku „A”, a niedawno wystąpił z wnioskiem o promesę kredytu na budynek „B”.

Będą też lokale komunalne

W sumie w ramach trwających lub przygotowanych projektów inwestycyjnych miasto planuje oddanie do użytku w najbliższych latach łącznie 500 nowych mieszkań – nie tylko w formule TBS, ale także przeznaczonych pod najem komunalny.

We wrześniu miasto powinno oddać do użytku nowy blok komunalny przy ul. Bardowskiego z 43 mieszkaniami i przygotowuje się do budowy kolejnych dwóch bloków komunalnych przy ul. Krakowskiej, gdzie powstaną 102 mieszkania. O lokale komunalne mogą starać się osoby potrzebujące, znajdujące się w trudnej sytuacji mieszkaniowej, materialnej i życiowej, spełniające punktowane, określone w uchwale Rady Miasta kryteria.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Pomysły na ścianę w sypialni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera