Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstanie Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Ministerstwo Zdrowia dało 100 milinów zł Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu

OPRAC.:
Mateusz Czajka
Mateusz Czajka
PAP
PAP
Zdjęcia z inauguracji roku akademickiego ŚUM w Bielsku-Białej.
Zdjęcia z inauguracji roku akademickiego ŚUM w Bielsku-Białej. Ministerstwo Zdrowia
Śląski Uniwersytet Medyczny otrzymał czek na 100 milionów złotych na budowę Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Czek przekazano podczas rozpoczęcia roku akademickiego. Na uroczystość przybył m.in. prezydent RP Andrzej Duda i wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Przekazane środki pochodzą z Ministerstwa Zdrowia - dysponować nimi będzie Szpital Kliniczny nr 1 im. prof. Stanisława Szyszko w Zabrzu. "Budowa Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest priorytetową dla nas inwestycją" twierdzi rektor ŚUM prof. Tomasz Szczepański.

Sto milionów na Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej

Podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego rektor uczelni otrzymał od Ministerstwa Zdrowia czek w wysokości blisko 100 mln zł na budowę Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

— Budowa Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest priorytetową dla nas inwestycją, która pozwoli zadbać o zdrowie małych pacjentów z wykorzystaniem najnowszych technik i metod terapii leczenia nowotworów" - powiedział rektor SUM prof. Tomasz Szczepański i dodał — Skuteczność leczenia chorych dzieci już znajduje się na poziomie wyników placówek funkcjonujących w Europie Zachodniej, ale ta inwestycja pozwoli nam się zrównać także pod względem nowoczesnej bazy klinicznej i wprowadzać innowacyjne terapie.

Kiedy powstanie Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej?

W planach inwestycji jest powstanie unikalnego centrum klinicznego dedykowanego małym pacjentom onkologicznym i hematologicznym z województwa śląskiego oraz województw ościennych.

— Nowo powstały budynek wraz z całą infrastrukturą diagnostyczną, terapeutyczną i rehabilitacyjną pozwoli leczyć dzieci na najwyższym światowym poziomie - podkreśliła w informacji prasowej rzeczniczka SUM Agata Pustułka.

Inwestycja ma znacząco wpłynąć na poprawę warunków, w których hospitalizowani są mali pacjenci. Pozwoli ona również na prawidłową realizację ich prawa do kontaktu z rodzicami i opiekunami prawnymi. Umożliwi to stworzenie godnych warunków dla rodziców przebywających z dziećmi w trakcie hospitalizacji.

Rzeczniczka podkreśliła, że projekt wpłynie m.in. na: poprawę profilaktyki, wczesnego wykrywania, diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych u dzieci, rozwój systemu opieki zdrowotnej w onkologii oraz poprawę edukacji zdrowotnej, promocji zdrowia i profilaktyki. Zakończenie inwestycji zaplanowano do końca 2025 roku.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zmiana czasu nie ma sensu. Kiedy z tym skończymy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera