PP: Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:2. Lider Ekstraklasy rozwiał pucharowe marzenia zabrzan

02.03.2022. Puchar Polski: Górnik Zabrze - Lech Poznań.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
02.03.2022. Puchar Polski: Górnik Zabrze - Lech Poznań. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Górnika Zabrze nie zagrają w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Zespół Jana Urbana przegrał na własnym stadionie z Lechem Poznań i była to porażka zasłużona. Zobaczcie zdjęcia z ćwierćfinałowego meczu Fortuna Pucharu Polski Górnik Zabrze - Lech Poznań.

Górnik Zabrze ostatni z sześciu Pucharów Polski wstawił do swojej gabloty w 1972 roku.W XXI wieku raz grał w finale (2001) i raz odpadł w półfinale (2018). Na dopisanie kolejnych takich kart będzie musiał poczekać. Zespół Jana Urbana w środę wieczorem w ćwierćfinale walczył, ale zasłużenie przegrał z Lechem Poznań, który wyraźnie mierzy w mistrzowsko-pucharowy dublet.

Szkoleniowiec Górnika wystawił na ten mecz jedenastkę, w której znalazło się siedmiu piłkarzy, którzy rozpoczynali zakończone zwycięskimi rzutami karnymi spotkanie z Piastem Gliwice w poprzedniej rundzie. Wśród czterech roszad znalazło się miejsce dla Łukasza Podolskiego. Były mistrz świata uporał się z kontuzją mięśniową i jest już w pełni sił. Nawet na ławce nie zmieścił się natomiast najnowszy nabytek Higinio Marin, który nadrabia zaległości trenując indywidualnie.

- Oświadczenia i bajery, a gdzie k... są transfery! - skandowali zresztą kibice gospodarzy, przypominając szumne zapowiedzi zarządu.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy poświęcona świetnemu bramkarzowi wielkiego Górnika, Janowi Gomoli, który zmarł 24 lutego w wieku 80 lat, a potem zaczął się mecz i od razu widać było starcie dwóch pomysłów. Lech rozgrywał akcję dziesiątkami podań, ale niewiele z nich wynikało, natomiast Górnik postawił na szybkie akcje prawym skrzydłem i dośrodkowania Roberta Dadoka. Gorzej sprawdzało się to jednak z lewej flanki, bo Erik Janża oglądał spotkanie w gronie rezerwowych.

Najlepszą akcję zabrzanie zaliczyli w 13 minucie, jednak Mickey Van Der Hart odbił piłkę uderzoną przez Dadoka, a Bartosz Nowak nie zdążył z dobitką. Poznaniacy na swoje szanse czekali cierpliwie, od czasu do czasu przestrzeliwując z dystansu. W 31 minucie zmienili jednak system i szybka kombinacja zakończyła się centrą Pedro Rebocho oraz pewnym trafieniem do siatki Joao Amarala. Gospodarze mogli szybko odpowiedzieć, jednak Podolski z 17 metrów minimalnie się pomylił.

W przerwie Jan Urban dokonał aż czterech zmian, ale zmieniła się też gra rozluźnioinego prowadzeniem Lecha. Na bramkę Grzegorza Sandomierskiego sunął atak za atakiem i chociaż golkiper robił co mógł, to błędy obrońców i analiza VAR dały poznaniakom kolejnego gola i pewny awans do półfinału.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Górnik Zabrze - Lech Poznań w ćwierćfinale Pucharu Polski.