MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownicy Tauron Wydobycie otrzymali maseczki. Spółka zabezpiecza pracowników przed koronawirusem

KJ
Tauron Wydobycie wdraża kolejne środki ochronne przeciwko koronawirusowi
Tauron Wydobycie wdraża kolejne środki ochronne przeciwko koronawirusowi Tauron Wydobycie
Pracownicy zakładów górniczych spółki Tauron Wydobycia otrzymali już ponad 12 tysięcy maseczek ochronnych. To kolejne z szeregu przeciwwirusowych działań prewencyjnych w kopalniach Spółki.

Maseczki dla pracowników Tauron Wydobycie

Tauron Wydobycie wyposaża wszystkich pracowników w maseczki ochronne wielokrotnego użytku. W Spółce trwa też kampania informacyjna dotycząca profilaktyki ich stosowania. Jest to kolejne z działań prewencyjnych zastosowanych w Tauron mające zapewnić bezpieczeństwo pracowników i przeciwdziałać wirusowi.

Musisz to znać

We wszystkich zakładach górniczych Tauron Wydobycie już od początku marca prowadzone są nadzwyczajne działania prewencyjne.

- Kopalnie Tauron Wydobycie to jedne z tych miejsc w przemyśle, które funkcjonują w sposób ciągły, dlatego utrzymywanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla pracowników zakładów górniczych jest dla mnie i całego zarządu Spółki najważniejsze. Naczelną zasadą działania jest teraz zapobieganie i ochrona, bo w sytuacji zagrożenia ważne jest odpowiedzialne zachowanie każdego z pracowników - podkreśla Tomasz Cudny, prezes zarządu Tauron Wydobycie.

W spółce działa ekspercki zespół kryzysowy powołany przez prezesa zarządu, który koordynuje nadzwyczajne działania związane z zapobieganiem wystąpieniu wśród pracowników koronawirusa.

Pracownicy na bieżąco są informowani o zaleceniach i komunikatach służb sanitarnych, a każda osoba wchodząca na teren Spółki jest zobowiązana do poddania się pomiarowi temperatury ciała.

- Uwzględniając specyfikę i dostępność rozwiązań w poszczególnych zakładach górniczych Spółki zmieniono czasy jazdy załogi szybami.Tam, gdzie to możliwe uruchomiono dodatkową jazdę załogi innymi szybami. Ograniczono liczbę osób przebywających na jednym piętrze klatki wyciągu szybowego oraz w wozach osobowych kolei podziemnej - informuje Tauron Wydobycie.

Nowe wytyczne mają na celu ograniczenie gromadzenia się i przebywania pracowników w dużych skupiskach.

Zobacz koniecznie

Wszystkie zakłady górnicze mają ponadto zapewnione środki higieny i dezynfekcji, posiadają także instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki zdrowotnej. W zakładach działają także odpowiednio wyposażone punkty opatrunkowe i służby BHP gotowe do udzielenia całodobowo pomocy pracownikom, u których mogą wystąpić objawy zakażenia. Uruchomione zostały też okresowe dezynfekcje infrastruktury kopalń i wiele innych przedsięwzięć ochronnych.

- Sytuacja jest na bieżąco analizowana i konsultowana z organami ochrony zdrowia publicznego - podkreśla Spółka.

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni