Utwory opowiadają m.in. o pierwszej i drugiej pielgrzymce św. Jana Pawła II do Polski, a także o dniu, kiedy został ogłoszony świętym. Chcemy pokazać Polakom, jak trudna była jego droga do wolności, którą podążał. To dzięki niemu możemy teraz możemy żyć w wolnej Ojczyźnie - powiedział Jan Szyma, wiceprezes Stowarzyszenia Wspólnota "Gaude Mater".
Jan Szyma dodał, że każdy z nas powinien o wolność dbać, bo, tak jak podkreślał papież Polak, ona nie jest dana raz na zawsze.
Jan Paweł II był ważną postacią dla artystów Zespołu Śląsk
Piotr Hankus, były solista Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który dziś również występował w jasnogórskiej Bazylice, opowiadał, że dla niego św. Jan Paweł II jest ważną postacią.
- Pamiętam, jak byliśmy w Watykanie śpiewaliśmy i tańczyliśmy dla papieża, a on śpiewał razem z nami góralskie piosenki. To jest coś co pozostaje na długo w sercach - przyznał artysta. - Święty jest mi bardzo bliski. Dzięki zawierzeniu i modlitwom, pomaga w trudnych chwilach życiowych – dodał śpiewak cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry.
Danuta Smuła, kierownik orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” powiedziała, że celem artystów jest uczczenie pamięci o papieżu Polaku.
– Jan Paweł II jest na pewno nadal w sercu każdego z nas i czuwa nad nami – podkreśliła kobieta.
W jasnogórskiej Bazylice wysłuchać można było takich utworów jak: „Modlitwa do Świętego Jana Pawła II”, „Sanctus”, „Epitafium”, czy „Ave Maria”. Autorem muzyki jest dyrygent i chórmistrz, Włodzimierz Krawczyński. Słowa napisał zmarły w kwietniu 2019 r. Tadeusz Szyma.
Nie przeocz
Musisz to wiedzieć

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?