Próbny egzamin ósmoklasisty MATEMATYKA Bardzo trudne zadania...

  Próbny egzamin ósmoklasisty MATEMATYKA Bardzo trudne zadania 19.12.2018 ARKUSZE + ODPOWIEDZI Sprawdzian 8-klasisty z matematyki

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Próbny egzamin ósmoklasisty MATEMATYKA ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  Próbny egzamin ósmoklasisty MATEMATYKA ARKUSZE  ODPOWIEDZI
  1/24

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Próbny egzamin ósmoklasisty MATEMATYKA ARKUSZE + ODPOWIEDZI W środę, 19 grudnia, w ramach próbnych egzaminów ósmoklasisty uczniowie pisali test z matematyki. - Zadania były bardzo trudne - powiedzieli nam uczniowie. Są to egzaminy dobrowolnie organizowane przez szkoły. Jesteście ciekawi, przed jakimi zadaniami stanęli ósmoklasiści? Zobaczcie ARKUSZE + ODPOWIEDZI.

  Próbny egzamin ósmoklasisty MATEMATYKA ARKUSZE + ODPOWIEDZI  EGZAMIN ÓSMOKLASISTY PYTANIA + ODPOWIEDZI


  Zobaczcie rozwiązane zadania z matematyki
  Zobacz galerię


  W środę, 19 grudnia, w szkołach w całej Polsce, także w Śląskiem, uczniowie przystąpili do testu z matematyki odbywającego się w ramach próbnych egzaminów ósmoklasisty.
  Trzydniowy maraton testów trwa od wtorku, 18 grudnia. Pierwszego dnia uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, dziś zmierzyli się z matematyką, a w czwartek, 20 grudnia, napiszą test z języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

  Jak poszedł próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki?  - Zadania były bardzo trudne. Najtrudniejsze zadanie dotyczyło impulsu elektrycznego. Nie wiem, czy sobie poradziłem - powiedział nam Michał z Sosnowca.

  - Dla mnie najtrudniejsze były bryły. Zawsze miałam z tym problemy - powiedziała jego koleżanka Monika.

  Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki


  SPRAWDŹCIE ZADANIA I ODPOWIEDZI


  Próbne egzaminy ósmoklasisty są przeprowadzane w szkołach dobrowolnie. Uczniowie tych szkół, które nie zdecydowały się zorganizować próbnego egzaminu, będą mogli pobrać arkusze ze stron internetowych komisji egzaminacyjnych: Centralnej i okręgowych, 20 grudnia 2018 r. po godz. 15.00.

  - Proponuję, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu, np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi - mówił Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

  ZOBACZCIE TAKŻE
  PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY Z JĘZYKA POLSKIEGO


  Próbny egzamin ósmoklasisty powinien być przeprowadzany wyłącznie w celu informacyjnym (tj. zaznajomienia uczniów z formułą egzaminu, formatem arkuszy, pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).  Centralna Komisja Egzaminacyjna za nieuzasadnione uważa wystawianie ocen cząstkowych na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów.

  Przypomnijmy, że to pierwszy raz, kiedy uczniowie podchodzą do próbnego egzaminu ósmoklasisty od czasu wprowadzenia reformy edukacji. Ma to pozwolić szkołom lepiej przygotować się do egzaminów właściwych, które będą miały miejsce w terminach 15-17 kwietnia 2019 roku.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Oni walczą o czyste powietrze na szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Matma

  Ma (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Zadania z matematyki nie były trudne tylko po....ne! Co za kretyn je wymyślił? No ale jakoś muszą odsiać tych co cudem i czasem zwykłym fartem je napiszą dobrze. Szkoły nie są z gumy choć...rozwiń całość

  Zadania z matematyki nie były trudne tylko po....ne! Co za kretyn je wymyślił? No ale jakoś muszą odsiać tych co cudem i czasem zwykłym fartem je napiszą dobrze. Szkoły nie są z gumy choć niektórzy temu zaprzeczają zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale

  77dw (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Na Śląsku nie strajkują metropolia pisowska

  Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie

  Uczniowie piszą kartkówki, a nauczyciele płaczą

  Uczniowie piszą kartkówki, a nauczyciele płaczą

  Najczęściej czytane

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej