MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa centrum Katowic: Ulica Kościuszki zamknięta [REORGANIZACJA RUCHU]

Justyna Przybytek
Przebudowa centrum Katowic - remont ulicy Kościuszki
Przebudowa centrum Katowic - remont ulicy Kościuszki Marzena Bugała - Azarko
Dziś, to jest 23 marca na Kościuszki w Katowicach zaczyna obowiązywać nowa, tymczasowa organizacja ruchu związana z remontem ulicy i przebudową centrum Katowic. Fragmenty Kościuszki będą zamknięte dla ruchu aż do końca wakacji.

Przebudowa centrum Katowic:

Od poniedziałku ulica Kościuszki na odcinku od Dworcowej (i kinoteatru Rialto) aż do ulicy Batorego (czyli na wysokości placu Miarki) zostanie całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego. - Utrzymane zostaną jedynie dojazdy do posesji i te związane z zaopatrzeniem - uściśla Jarząbek.

Po zamkniętym fragmencie Kościuszki nie będą także kursowały tramwaje. Wszystkie wagony - jadące zarówno do centrum, jak i do pętli w Brynowie - będą omijały wyłączony z ruchu fragment ulicy Kościuszki. Te jadące z południa tradycynie skręcą z Kościuszki w prawo na plac Miarki i zjadą ulicą Kochanowskiego, tę samą drogę, tyle że w przeciwnym kierunku, pokonają wagony jadące w kierunku Brynowa.

ZOBACZ KONIECZNIE W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI:
MAPA REORGANIZACJI RUCHU W KATOWICACH

Objazdy zaplanowano także dla kierowców samochodów. Zostaną wyznaczone ulicami Wojewódzką, Damrota, Francuską i Ceglaną.

- Dla autobusów komunikacji miejskiej przewiduje się zmiany tras z objazdami ulicami: Słowackiego, Mikołowską, Andrzeja oraz Skłodowskiej i Kopernika oraz ulicami: Wojewódzką, Damrota, Powstańców - wylicza zmiany rzecznik prasowy.

W związku z nową organizacją ruchu zlikwidowany zostanie przystanek Katowice Jagiellońska, a przystanek tymczasowy będzie wyznaczony na ulicy Wojewódzkiej. Natomiast przez zamknięcie Kościuszki na odcinku Dworcowa - Batorego zlikwidowany zostanie przystanek dla autobusów zlokalizowany w rejonie bocznego wejścia na dworzec kolejowy.

Przebudowa centrum KatowicCzy ul. Kościuszki w Katowicach uda się przywrócić dawny blask? ZDJĘCIA

Niestety, do mającej wejść w życie za trzy dni nowej organizacji ruchu na Kościuszki i w okolicy należy się przyzwyczaić. Będzie obowiązywała aż do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia.
Przebudowa centrum Katowic:

Przynajmniej taki termin zakończenia prac zgłosili katowickim urzędnikom budowlańcy z firmy Balzoa, która na zamkniętym fragmencie ulicy planuje zmodernizować torowisko, jezdnie, zatoki postojowe oraz chodniki na Kościuszki.

Przy Szeligiewicza startuje etap drugi

Krócej, ale tylko o miesiąc, potrwają natomiast prace na fragmencie Kościuszki w rejonie wiaduktu nad autostradą A4. Tu wymiana torowiska trwa już od kilkunastu tygodni. W poniedziałek rozpocznie się drugi etap robót, a wraz z nim nowa organizacja ruchu w tym rejonie.

I tak: ruch w kierunku Brynowa pozostanie bez zmian tzn. będzie możliwa jazda na wprost w kierunku Brynowa, w prawo w ulicę Poniatowskiego i w lewo w Szeligiewicza.

W przeciwnym kierunku nie pojedziemy, bo wyłączona z ruchu zostanie część jezdni ul. Kościuszki w kierunku centrum na odcinku A4 - skrzyżowanie Szeligiewicza i Poniatowskiego.

- Relacja w kierunku centrum poprowadzona zostanie ulicami Ceglaną i Wita Stwosza. Dojazd do Poniatowskiego będzie realizowany ulicą Szeligiewicza, na której na całej jej długości zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Kościuszki-Poniatowskiego-Szeli-giewicza zostanie wyłączona - dodaje Jarząbek.

Prace na tym odcinku Kościuszki potrwają z kolei do 31 lipca tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni