MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej idzie pełną parą. Inwestycja może zakończyć się szybciej

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
W trakcie przebudowy w ubiegłym roku.
W trakcie przebudowy w ubiegłym roku. MZD w Bielsku-Białej
Wyraźnie postępuje modernizacja ulicy Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej, która swoim zakresem obejmuje także przebudowę ulicy pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Warszawską a rondem Ofiar Katynia. Być może, zamiast na wiosnę 2025 r., prace uda się zamknąć jeszcze przed końcem tego roku.

Wyraźne postępy przy przebudowie ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej. Inwestycja może zakończyć się szybciej

Oprócz rozbiórki starego wiaduktu i budowy nowego nasypu wraz z dwoma obiektami mostowymi – jeden nad linią kolejową, a drugi nad drogą technologiczną wiodącą do zakładu Befared – inwestycja obejmuje także rozbudowę mostu nad potokiem Starobielskim, umocnienie koryta w jego sąsiedztwie i przebudowę ronda Ofiar Katynia wraz z wlotami. W ciągu ulicy Kwiatkowskiego powstaną też nowe schody i winda łącząca ulicę z peronem stacji kolejowej Bielsko-Biała Północ.

Jak postępują prace w Bielsku-Białej - zobacz ZDJĘCIA

Obecnie trwają prace przy budowie podpór pod konstrukcję obiektu. Wiadukt będzie dziesięcioprzęsłowy, a kluczowym etapem będzie montaż belek w obrębie linii kolejowej nr 139. Wstępnie ustalono, że montaż w tym istotnym punkcie odbędzie się jeszcze przed wakacjami. Jest to decyzja podyktowana wzmożonym ruchem kolejowym w okresie wakacji, co ogranicza możliwość wstrzymania ruchu pociągów. Równolegle prowadzone są prace drogowe przy formowaniu skrzyżowania typu rondo przy zbiegu ulic Grażyńskiego i Kwiatkowskiego.

- Jesteśmy świadomi utrudnień, jednakże przebudowa obiektu nad potokiem Starobielskim jest niezbędna, a ograniczenie ruchu w tym rejonie nieuniknione ze względów technologicznych. W związku z tym konieczne jest funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej – informuje zastępca dyrektora MZD Wojciech Barteczko.

- Harmonogram przewiduje zakończenie całości robót mostowych i drogowych na ulicy Grażyńskiego oraz na rondzie Ofiar Katynia do wiosny 2025 r., lecz wykonawca dokłada starań, aby w miarę sprzyjających warunków atmosferycznych zamknąć prace do końca 2024 r. Nadchodzący okres wiosenny i letni sprzyjać będzie postępom prac budowlanych, co powinno przynieść ulgę zarówno kierowcom, jak i mieszkańcom. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość w trakcie realizacji robót budowlanych. Obecnie termin realizacji inwestycji to czerwiec 2025 i nie jest zagrożony – dodaje W. Barteczko.

Jak zapewniają drogowcy, nowy układ drogowy zapewni większy komfort przejazdu. Dodatkowo w obrębie ronda zostanie przeprowadzona ścieżka rowerowa.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera