PSV Eindhoven - Raków Częstochowa 4:2. Pierwszy mecz wicemistrza Polski w Holandii

Piłkarze Rakowa w pierwszym sparingu w Holandii zmierzyli się z PSV Eindhoven przegrywając 2:4  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa w pierwszym sparingu w Holandii zmierzyli się z PSV Eindhoven przegrywając 2:4 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa
Piłkarze Rakowa Częstochowa w sobotę 10 grudnia rozegrali pierwszy mecz na zgrupowaniu w Holandii. Wicemistrzowie Polski przegrali z PSV Eindhoven 2:4. Częstochowianie w trakcie tego obozu zaplanowali jeszcze dwa spotkania sparingowe. Zobaczcie zdjęcia z meczu PSV Eindhoven- Raków Częstochowa.

Piłkarze Rakowa przed tygodniem wznowili treningi, a w piątek wyjechali na 9-dniowe zgrupowanie do Holandii. Trener Marek Papszun na obóz zabrał 25 zawodników, w tym trzech graczy Akademii Rakowa grających na co dzień w drugim zespole: Oliviera Sukiennickiego, Tobiasza Kubika i Oliwiera Długosza.

W Częstochowie zostali Vladislavs Gutkovskis, Bartosz Nowak, Marcin Cebula, Walerian Gwilia oraz Szymon Czyż, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach i na razie trenowują indywidualnie.

Wicemistrzowie Polski w trakcie tego zgrupowania zaplanowali trzy mecze kontrolne. Pierwszym rywalem lidera PKO Ekstraklasy był PSV Eindhoven prowadzony przez Ruuda van Nistelrooya.

Wicemistrz Holandii wystąpił w nieco odmłodzonym składzie, gdyż jego największe gwiazdy jak Cody Gakpo, Luuk de Jong czy Xavi Simons wyjechali z kadrą Pomarańczowych na mundial do Kataru, ale i tak dla Rakowa był to bardzo cenny sprawdzian.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU PSV EIDHOVEN - RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Częstochowianie w meczu rozgrywanym w ośrodku treningowym PSV pierwsi objęli prowadzenie. Do siatki gospodarzy trafił Szwed Gustav Berggren, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Gracze z Eindhoven szybko odpowiedzieli trafieniami dwóch 20-latków. Najpierw Vladana Kovacevicia pokonał Kanadyjczyk Simon Colyn, a chwilę później Nigeryjczyk z brytyjskim paszportem Noni Madueke.

Mecz był wyrównany i jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Ivi Lopez. Hiszpan wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron przewagę miał Raków, ale nie wykorzystał kilku dobrych okazji, a po tym jak w polu karnym padł Mateusz Wdowiak sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego.

PSV był skuteczniejszy. W 72 minucie gola strzelił 21-letni Belg Yorbe Vertessen, a w końcówce zwycięstwo gospodarzy przypieczętował 18-letni Brazylijczyk Savio.

Raków zostanie na obozie do 17 grudnia i ma zaplanowane jeszcze dwa sparingi. 14 grudnia o g. 13 zmierzy się w Brukseli z Anderlechtem, a 17 grudnia o g. 11 w Sittard z tamtejszą Fortuną i po tej potyczce wróci do kraju.

PSV Eindhoven - Raków Częstochowa 4:2 (2:2)
0:1 Gustav Berggren (33), 1:1 Simon Colyn (38), 2:1 Noni Madueke (40), 2:2 Ivi Lopez (44-karny), 3:2 Yorbe Vertessen (72), 4:2 Savio (80)

PSV (I połowa) Benítez - Teze, Obispo, Seelt, Júnior - Colyn, van den Heuvel, Veerman - Madueke, Fofana, El Ghazi.
(II połowa) Benítez - Ramalho, Nassoh, Til, van de Blaak, Max, Vertessen, Sávio, van Duiven, Vos, Doudah.

Raków Kovačević - Arsenić (46. Rundić), Petrášek (70. Niewulis), Svarnas (70. Racovitan) - Tudor (60. Długosz), Lederman (46. Papanikolaou), Berggren (60. Lederman), Kun (60. Sorescu) - Kochergin (46. Wdowiak), Piasecki (60. Musiolik), Ivi Lopez (70. Szelągowski).