Puchar Polski: MB Zagłębie Sosnowiec - MPKK Sokołów ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Sosnowieckie koszykarki awansowały do półfinału

02.02.2024 r. Pekao S.A. Puchar Polski koszykarek: MB Zagłębie Sosnowiec - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski Lucyna Nenow
W piątek 2 lutego 2024 roku w meczu ćwierćfinału Pekao S.A. Pucharu Polski koszykarek MB Zagłębie Sosnowiec pokonało MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 96:71, choć na początku III kwarty przegrywało 46:51. W sobotnim półfinale sosnowiczanki zagrają z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin. Zobacz ZDJĘCIA z Areny Sosnowiec.

Turniej o Puchar Polski koszykarek potrwa w Sosnowcu do niedzieli 4 lutego. W piątek odbyły się mecze ćwierćfinałowe. W drugim z nich spotkały się piąta drużyna Orlen Basket Ligi - Zagłębie Sosnowiec oraz lider grupy A I ligi MPKK Sokołów Podlaski, który w ligowych rozgrywkach w tym sezonie jest niepokonany. Na zwycięzcę z tej pary w półfinale czekał już Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MB Zagłębie Sosnowiec - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski, 2.02.2024 r.

Zagłębie - MPKK Sokołów: Tylko punkt przewagi po dwóch kwartach

Gospodynie zaczęły mecz o celnego rzutu za trzy punkty Zoe Wadoux, a potem prowadziły 7:2. Sokołów odpowiedział m.in. dwiema „trójkami” Agaty Stępień i miał tylko punkt straty - 11:10. Od 14:12 Zagłębie odskoczyło na 23:12, ale I kwarta skończyła się wynikiem 23:17.

W drugiej kwarcie sosnowiczanki miały 8 punktów przewagi i znów drużyna gości zaczęła gonić dzięki „trójkom” - 31:27, następnie 35:32. Kiedy Stępień szósty raz przymierzyła za trzy Zagłębie przegrywało 37:39! Do przerwy było 46:45. MPKK Sokołów miał na koncie 10 celnych rzutów za 3 punkty, przy jednym sosnowiczanek.

Zagłębie - MPKK Sokołów: Pierwszoligowiec zaskoczył kibiców

Kibice Zagłębia przecierali oczy ze zdumienia, bo na początku trzeciej kwarty sosnowiczanki przegrywały 46:51, gdy dwa wolne trafiła Kinga Dzierbicka. Faworytki szybko zareagowały wychodząc na prowadzenie 55:51 po „trójce” Marzeny Marciniak. Gospodynie budowały przewagę, która wynosiła już 15 punktów - 67:52. Sytuacja była opanowana i liderki mogły odpocząć na ławce rezerwowych. Po trzech kwartach wynik brzmiał 74:58.

Pierwszoligowy zespół wyraźnie opadł z sił, a Zagłębie grało już na luzie, prowadząc aż 24 punktami - 86:62 po koszu Marciniak, a następnie jeszcze zwiększyło przewagę (92:64), kiedy Zayn Urbaniak-Dornstauder trafiła z gry oraz dołożyła dwa wolne.

Pekao S.A. Puchar Polski koszykarek 2024

Piątek 2.02, ĆWIERĆFINAŁY

MB Zagłębie Sosnowiec - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 96:71 (23:17, 23:28, 28:13, 22:13)

Zagłębie: Batabe Zempare 19, Quinn Urbaniak-Dornstauder 18, Jessica January 17, Alicja Jarząb 11, Klaudia Wnorowska 10, Marzena Marciniak 7, Zoe Wadoux 7, Zayn Urbaniak-Dornstauder 4, Martyna Czyżewska 3, Aleksandra Wojtala 0, Adrianna Ryng 0

MPKK Sokołów: Agata Stępień 18, Kinga Dzierbicka 18, Viyaleta Kiuliak 14, Jastina Kosalewicz 13, Dominika Paczóska 3, Karolina Zieniewska 3, Żaneta Szczęśniak 1, Aleksandra Iwaniuk 1

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - VBW Arka Gdynia 73:68 (21:16, 18:26, 19:14, 15:12)