Puchar Polski: MB Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Mistrzynie Polski awansowały do finału

3.2.2024 r. Półfinał Pekao S.A. Puchar Polski koszykarek: MB Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Karina Trojok
W sobotę 3 lutego 2024 roku w meczu półfinału Pekao S.A. Puchar Polski koszykarek MB Zagłębie Sosnowiec przegrało z Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin 72:79, choć prowadziło 72:68. Zobacz ZDJĘCIA z Areny Sosnowiec.

Turniej o Puchar Polski w Arenie Sosnowiec rozpoczął się do piątkowych ćwierćfinałów, w których MB Zagłębie pokonało pierwszoligową drużyną MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 96:71, a PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - VBW Arka Gdynia 73:68. W półfinałach czekały rozstawione zespoły, uczestnicy Euroligi - Polski Cukier AZS UMCS Lublin i KGHM BC Polkowice, który broni Pucharu Polski. Rok temu sosnowiczanki przegrały w półfinale właśnie z ekipą z Polkowic. Tym razem na tym etapie zagrały z mistrzyniami Polski, które borykają się z kontuzjami w drużynie.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MB Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin, 3.02.2024 r.

MB Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Prowadzenie gospodyń po dwóch kwartach

Sosnowiczanki zaczęły z animuszem i prowadziły 11:6, aby następnie... przegrywać 11:13. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem drużyny z Lublina 21:17. W drugiej kwarcie gra też falowała. Zagłębie przegrywało 21:26 i wyszło na jednopunktowe prowadzenie - 27:26. Potem było 38:31 dla gospodyń, a zespoły zeszły do szatni na przerwę z wynikiem 40:36.

Początek trzeciej kwarty to 11:2 dla lublinianek, które prowadziły 47:42, a potem 53:45, gdy trafiła Veronica Burton. Przy 53:50 dla AZS-u Jessica January nie trafiła spod kosza i Zagłębie zostało ukarane „trójką” Aleksandry Zięmborskiej - 56:50. Czwarta kwarta zaczęła się serią gospodyń 7:0, które odzyskały prowadzenie - 57:56!

MB Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Mistrzynie wygrały końcówkę

Na sześć minut przed końcem był remis 64:64. Kibice głośno wspierali sosnowiczanki, które prowadziły 67:64, a na 2,29 do końca było 72:68 po rzucie za 3 punkty Zoe Wadoux. 90 sekund do końca znów był remis 72:72. Sosnowiczanki zgubiły piłkę w ataku i Burton przymierzyła za 3 - 75:72 dla lublinianek, które nie dały już sobie rzucić ani jednego kosza i wygrały 79:72.

Pekao S.A. Puchar Polski koszykarek 2024

FINAŁ niedziela 4.02, godz. 15: KGHM BC Polkowice - Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Sobota, 3.02, PÓŁFINAŁY

MB Zagłębie Sosnowiec - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:79 (17:21, 23:15, 10:20, 22:23)

Zagłębie: Quinn Urbaniak-Dornstauder 19, Jessica January 15, Batabe Zempare 13, Zoe Wadoux 11, Marzena Marciniak 4, Aleksandra Wojtala 3, Martyna Czyżewska 2, Klaudia Wnorowska 2, Alicja Jarząb 3.

AZS Lublin: Aleksandra Zięmborska 28, Veronica Burton 21, Bria Goss 20, Dominika Fiszer 6, Justyna Adamczuk 2, Dominika Ullmann 2, Martyna Goszczyńska 0, Julia Jeziorna 0.

KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 90:77 (20:13, 25:23, 24:22, 21:19)

Piątek 2.02, ĆWIERĆFINAŁY

MB Zagłębie Sosnowiec - MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski 96:71 (23:17, 23:28, 28:13, 22:13)

Zagłębie: Batabe Zempare 19, Quinn Urbaniak-Dornstauder 18, Jessica January 17, Alicja Jarząb 11, Klaudia Wnorowska 10, Marzena Marciniak 7, Zoe Wadoux 7, Zayn Urbaniak-Dornstauder 4, Martyna Czyżewska 3, Aleksandra Wojtala 0, Adrianna Ryng 0

MPKK Sokołów: Agata Stępień 18, Kinga Dzierbicka 18, Viyaleta Kiuliak 14, Jastina Kosalewicz 13, Dominika Paczóska 3, Karolina Zieniewska 3, Żaneta Szczęśniak 1, Aleksandra Iwaniuk 1

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - VBW Arka Gdynia 73:68 (21:16, 18:26, 19:14, 15:12)