MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice WYNIK Beniaminek zatrzymał gliwiczan i utrzymał się z PKO Ekstraklasie

25.05.2024 r. Kamil Zapolnik z Puszczy Niepołomice i Ariel Mosór z Piasta Gliwice w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. PAP/Łukasz Gągulski
W sobotę 25 maja 2024 roku w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice wygrała z Piastem Gliwice 1:0 (0:0). Bramkę zdobył Kamil Zapolnik w 62. minucie. Beniaminek z Niepołomic utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice: Niesmak po dokończonym meczu

Puszcza i Piast drugi raz zagrały w tym roku. 2 marca w Gliwicach od 15. minuty dokończono mecz z 2 grudnia przerwany przez śnieżycę. Po bramce Jorge Felixa wygrali gospodarze 1:0, a po spotkaniu doszło w drodze do szatni doszło do ostrych wymian zdań i przepychanek, trener Tomasz Tułacz miał pretensje do Aleksandara Vukovicia, o czym pisaliśmy TUTAJ

Wtedy Piast i Puszcza walczyły o punkty w grze o utrzymanie. Gliwiczanie wyszli na prostą, a beniaminek z Niepołomic do ostatniej kolejki był w gronie zagrożonych spadkiem. Gliwicka drużyna pojechała na mecz na stadionie Cracovii po remisie z Jagiellonią 1:1 oraz z serią sześciu spotkań bez porażki. Pomocnik gliwiczan Michał Chrapek rozgrywał 300. mecz w Ekstraklasie.

Puszcza - Piast: Bez goli do przerwy

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli goli, ale to Piast mógł schodzić z prowadzeniem. W 11. minucie z kilku metrów strzelił Michael Ameyaw, ale piłka nie poleciała w światło bramki, bo odbiła się jeszcze od obrońcy. W 21. minucie z pola karnego uderzył Miłosz Szczepański. Oliwier Zych odbił piłkę, a dobitka Michała Chrapka była niecelna. W odpowiedzi w 33. minucie Jakub Bartosz z ostrego kąta strzelił za wysoko. W 38. minucie Zych sparował mocny strzał Jorge Felixa. Dobijał jeszcze z woleja Szczepański uderzają obok bramki. W doliczonym czasie główkował Chrapek i Zych z trudem wybił ją na rzut rożny.

Puszcza - Piast: Zapolnik dał trzy punkty

Od 62. minuty Puszcza prowadziła 1:0. Z lewej strony dośrodkował Jin-hyun Lee, piłkę w pole bramkowe głową podał Artur Siemaszko. Obrona Piasta zupełnie się zagapiła i Kamil Zapolnik główką z trzech metrów posłał futbolówkę do bramki.

W 76. minucie w drużynie Piasta w Ekstraklasie zadebiutował Oskar Leśniak. Goście nie zdołali odmienić losów meczu.

Mistrzem Polski została Jagiellonia Białystok. Z PKO Ekstraklasy spadły ŁKS Łódź, Ruch Chorzów i Warta Poznań.

Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Kamil Zapolnik (62)

Puszcza: Oliwier Zych - Ioan-Calin Revenco, Artur Craciun, Roman Jakuba, Michał Koj (89.Tomasz Wojcinowicz) - Jakub Bartosz (60. Artur Siemaszko), Jakub Serafin (88. Bartłomiej Poczobut), Michał Walski, Wojciech Hajda (59. Hubert Tomalski), 6. Lee Jin-hyun - Kamil Zapolnik (82. Maciej Firlej).

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa (76. Oskar Leśniak) - Michael Ameyaw (76. Piotr Urbański), Michał Chrapek (63. Grzegorz Tomasiewicz), Patryk Dziczek, Miłosz Szczepański (85. Filip Karbowy), Tihomir Kostadinov (63. Serhij Krykun) - Jorge Felix.

Żółte kartki: Koj, Jakuba, Poczobut - Mosór, Czerwiński

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 3.369