MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Racibórz zacieśnia współpracę z PWSZ

Alek
Racibórz zacieśnia współpracę z PWSZ
Racibórz zacieśnia współpracę z PWSZ
Kwestie związane z rewitalizacją obszarów zdegradowanych, wsparcia przedsiębiorczości i rynku pracy, organizacji konferencji naukowych i sympozjów, kierunków zamawianych, systemu studiów dualnych oraz praktyk i stażów dla studentów PWSZ w samorządzie terytorialnym - to tylko niektóre ze spraw, w których miasto chce współpracować z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. Racibórz zacieśnia współpracę z PWSZ.

Racibórz zacieśnia współpracę z PWSZ

Prezydent Raciborza Mirosław Lenk zaproponował Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu dr hab. inż. arch. Ewie Stachura powołanie zespołu, którego celem będzie zacieśnienie współpracy między miastem a uczelnią.

W skład zespołu wejdą ze strony PWSZ w Raciborzu prorektor dr Jakub Berezowski oraz dr Joanna Sokołowska – Moskwiak. Urząd będą reprezentował zastępcy Prezydenta miasta Wojciech Krzyżek i Irena Żylak. Prezydent zwrócił się również do Starosty Ryszarda Winiarskiego o wyznaczenie osób reprezentujących w zespole stanowisko powiatu raciborskiego.

ZOBACZ KONIECZNIE
Pytanie i odpowiedzi do egzaminu zawodowego 2016

W trakcie rozmowy wytypowano szereg obszarów, w których współpraca ma przyczynić się do bardziej efektywnej pracy na rzecz uczelni wyższej, Raciborza i regionu. Wśród spraw, w których Miasto widzi partnera w raciborskiej PWSZ znalazły się m. in. kwestie rewitalizacji obszarów zdegradowanych, wsparcia przedsiębiorczości i rynku pracy, organizacji konferencji naukowych i sympozjów, kierunków zamawianych, systemu studiów dualnych oraz praktyk i stażów dla studentów PWSZ w samorządzie terytorialnym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni