Raków Częstochowa - GKS Katowice: Mistrz Polski wygrał z I-ligowcem ZDJĘCIA

Mistrzowie Polski wygrali sparing z I-ligowcem  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mistrzowie Polski wygrali sparing z I-ligowcem Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Jakub Ziemianin/Rakow.com
Piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrali 9 września sparing z GKS Katowice zwyciężając na swoim stadionie 3:2. Bramki dla mistrzów Polski strzelili Władysław Kochergin, Srdjan Plavsić i Łukasz Zwoliński, a po stronie I-ligowców na listę strzelców wpisali się Arkadiusz Jędrych i Jakub Arak. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - GKS Katowice.

Raków Częstochowa - GKS Katowice: Mistrz Polski wygrał z I-ligowcem

Piłkarze Rakowa reprezentacyjną przerwę w rozgrywkach wykorzystali na rozegranie meczu kontrolnego z GKS Katowice. Sparing odbył się na stadionie w Częstochowie i zakończył wygraną podopiecznych trenera Dawida Szwargi 3:2.

Mistrzowie Polski wystąpili w tym pojedynku bez zawodników powołanych do reprezentacji swoich krajów. Mimo to częstochowianie szybko objęli prowadzenie. Po akcji Johna Yeboaha odbita przez bramkarza GKS piłka trafiła pod nogi Władysława Kochergina i Ukrainiec z bliska posłał ją do siatki.

Katowiczanie mogli szybko wyrównać, bo chwilę później mieli rzut karny. Adrian Błąd uderzył jednak z 11 m obok słupka. Goście doprowadzili jednak do remisu jeszcze przed przerwą. Błąd obrony Rakowa wykorzystał Arkadiusz Jędrych i uderzeniem z 16 m pokonał Antonisa Tsiftsisa.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - GKS KATOWICE

Po zmianie stron GKS objął prowadzenie. Szybka kontra lewą stroną boiska zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne, które piękną główką wykończył Jakub Arak.

Odpowiedź Medalików, którzy mieli w tym spotkaniu sporą przewagę, była błyskawiczna. Już minutę później wspaniałym uderzeniem w okienko z ponad 20 m popisał się bowiem Srdjan Plavsić.

Szalę zwycięstwa na korzyść Rakowa przechylił w doliczonym czasie gry Łukasz Zwoliński. Napastnik, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, dostał prostopadłe podanie od Marcina Cebuli i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Raków Częstochowa - GKS Katowice 3:2 (1:1)

Bramki 1:0 Władysław Kochergin (11), 1:1 Arkadiusz Jędrych (30), 1:2 Jakub Arak (64), 2:2 Srdjan Plavsić (65), 3:2 Łukasz Zwoliński (90+2)