Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:1. Hit PKO Ekstraklasy bez zwycięzcy ZDJĘCIA

Raków Częstochowa w meczu na szczycie zremisował z Legią Warszawa 1:1  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Raków Częstochowa w meczu na szczycie zremisował z Legią Warszawa 1:1 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Bartłomiej Romanek
W meczu na szczycie PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zremisował z Legią Warszawa 1:1. Dotychczasowy lider podzielił się punktami z mistrzem Polski, ale stracił prowadzenie w tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - Legia.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:1. Hit PKO Ekstraklasy bez zwycięzcy

Hit 26. kolejki PKO Ekstraklasy zakończył się podziałem punktów. Mistrz Polski zremisował z Rakowem, który już po tygodniu stracił pozycję lidera tabeli. Częstochowianie wciąż pozostają niepokonani w tym roku na ligowych boiskach..

Pierwsza połowa spotkania na wypełnionym kompletem widzów stadionie na ul. Limanowskiego toczyła się pod dyktando gospodarzy. Najaktywniejszym piłkarzem był Ivi Lopez. Hiszpan najpierw próbował strzelać z rzutu wolnego, później dwa razy uderzał z dystansu, ale albo piłkę piąstkował Cezary Miszta, albo mijała ona światło bramki.

Najlepszy strzelec PKO Ekstraklasy jeszcze lepszą okazję miał po centrze Frana Tudora i zbyt krótkim wybiciu piłki przez legionistów. Ivi Lopez strzelał z 10 m i pomylił się nieznacznie.

Legia przez 45 minut nie zagroziła bramce częstochowian, ale tuż przed przerwą przeprowadziła akcję, po której objęła prowadzenie. Giannis Papanikolaou stracił piłkę na środku boiska i warszawianie przeprowadzili szybką kontrę. Maciej Rosołek dośrodkował płasko w pole karne, a Paweł Wszołek z bliska wepchnął piłkę do siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - LEGIA

Zaraz po zmianie stron goście mogli podwyższyć wynik. Po centrze z rogu z 3 m strzelał Lindsay Rose, ale trafił w głowę Vladana Kovacevicia. Raków odpowiedział sytuacją sam na sam Mateusza Wdowiaka, którego pięknym prostopadłym podaniem obsłużył Papanikolaou. Oddanie uderzenia w ostatniej chwili uniemożliwił "Wdówce" wracający Mateusz Wieteska.

Warszawianie grali po przerwie coraz pewniej. Kovacević w ostatniej chwili powstrzymał Rosołka na raty łapiąc piłkę, a Tomas Petrasek wślizgiem uprzedził składającego się już do strzału na siódmym metrze Wszołka.

Raków miał kłopot z wypracowaniem sobie dobrych okazji podbramkowych, ale wówczas pomocną dłoń wyciągnęli do nich obrońcy Legii. Wieteska sfaulował w polu karnym Papanikolaou i sędzia Szymon Marciniak odgwizdał jedenastkę, którą wykorzystał Ivi Lopez. Dla Hiszpana była to 14. bramka w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

Częstochowianie poszli za ciosem i chwilę później po ładnej akcji świetną okazję miał Wdowiak. Skrzydłowy gospodarzy strzelił jednak tuż obok słupka. Później z pola karnego uderzał Deian Sorescu, lecz Rumun trafił z stojącego przed pustą bramką Vladislavsa Gutkovskisa.

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 83 minucie po faulu na Wszołku z boiska wyrzucony został Papanikolaou oglądając drugą żółtą kartkę. W zespole Rakowa w końcówce spotkania zadebiutował Białorusin Ilja Szkurin. W doliczonym czasie gry bliski przechylenia szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy był Ivi Lopez. Hiszpan trafił jednak w poprzeczkę.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:1 (0:1)