Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2 ZDJĘCIA, WYNIK. Częstochowianie w dziesiątkę postraszyli mistrza Polski

Raków Częstochowa przegrał z Legią Warszawa 1:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. piotr tokarczyk
Piłkarze Rakowa Częstochowa na inaugurację nowego sezonu przegrali w Bełchatowie z Legią Warszawa. Podopieczni trenera Marka Papszuna przez całą drugą połowę grali w dziesiątkę, a mimo to zdołali doprowadzić do remisu i postraszyć mistrza Polski. Warszawianie dopiero w samej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść za sprawą Tomasa Pekharta. Czech strzelił obydwa gole dla gości. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa wynik

Mecze Rakowa z Legią rozgrywane w Bełchatowie są świetnymi widowiskami trzymającymi widzów do końca w napięciu. Tak było w poprzednim sezonie w połowie lutego, a także na inaugurację nowych rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Zaczęło się dobrze dla Legii, która zaczęła spotkanie z dużym animuszem i szybko objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Artura Jędrzejczyka głową piłkę do siatki posłał Tomas Pekhart. Raków zaczął trochę bojaźliwie, lecz po stracie gola zaczął stwarzać sobie sytuacje. Dwa razy w I połowie minimalnie pomylił się debiutujący w drużynie z Częstochowy Łotysz Vladislavs Gutkovskis. Blisko szczęścia był także inny z nowych graczy Rakowa Marcin Cebula.

W zespole gospodarzy nie popisał się natomiast inny debiutant Marcin Wilusz. Nowy obrońca w doliczonym czasie gry I połowy ostrym wślizgiem sfaulował Liquinhasa i zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Raków przez całą drugą połowę musiał grać w dziesiątkę, ale się nie poddawał.

Zaraz po zmianie stron szybką kontrę wyprowadził Cebula, a Patryk Kun technicznym strzałem obok wracającego do polskiej ligi Artura Boruca posłał piłkę w kierunku bramki. Futbolówkę z linii bramkowej wybił Jędrzejczyk. Dość długo trwała analiza VAR tej sytuacji, ale telewizyjne powtórki pokazały, że piłka przekroczyła całym obwodem znalazła się w bramce i sędzia Jarosław Przybył gola uznał.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - LEGIA

Warszawianie ruszyli do ataku. Uderzenie Jose Kante w pięknym stylu na słupek sparował Jakub Szumski. W końcówce znów dał o sobie jednak znać Pekhart, a to trafienie poprzedziła piękna akcja Legii. Liquinhas dośrodkował w pole karne, piłkę piętą zgrał Maciej Rosołek, a Czech tylko z bliska wepchnął ją do siatki. Raków przegrał z mistrzem Polski, ale swoją postawą na pewno nie przyniósł swoim kibicom wstydu.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:2 (0:1)
0:1 Tomas Pekhart (16) 1:1 Patryk Kun (50), 1:2 Tomas Pekhart (84)