Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:1. Hit PKO Ekstraklasy dla Portowców, którzy zostali nowym liderem

Raków grał w Bełchatowie z PogoniąZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Piotr Tokarczyk
W hicie 15. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa przegrał w Bełchatowie z Pogonią Szczecin 0:1. Podopieczni trenera Marka Papszuna rundę wiosenną zaczęli tak samo jak jesień - od porażki w roli gospodarza, a Portowcy po tej wygranej zostali nowym liderem tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - Pogoń.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:1. Hit PKO Ekstraklasy dla Portowców

Mecz drugiej i trzeciej drużyny w tabeli miał wyłonić ekipę, która przynajmniej na dwa dni wyprzedzi w tabeli Legię i zostanie nowym liderem PKO Ekstraklasy. W fotelu przodownika rozsiedli się piłkarze Pogoni mający przed tym spotkaniem tyle samo punktów co Raków.

W Bełchatowie byliśmy świadkami pojedynku najlepszej ligowej ofensywy z najlepszą defensywą. Starcie zakończyło się zwycięstwem Portowców, którzy znów nie stracili gola, za to sami zdołali umieścić piłkę w siatce i wygrali jak najbardziej zasłużenie.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA - POGOŃ SZCZECIN

W podstawowym składzie Rakowa znalazł się tylko jeden pozyskany zimą piłkarz. Między słupkami stanął wypożyczony ze Sparty Praga Dominik Holec. Słowak w I połowie nie miał zbyt wiele pracy wykazując się jedynie raz przy obronie strzału z dystansu Michała Kucharczyka w środek bramki.

Początek spotkania był wyrównany, ale po pół godzinie gry uwidoczniła się przewaga piłkarzy Marka Papszuna. Częstochowianie, którzy wciąż muszą grać w roli gospodarza w Bełchatowie czekając na zakończenie modernizacji stadionu na Limanowskiego, najlepszą okazję do przerwy mieli po akcji Davida Tijanicia. Słoweniec wyłożył piłkę Ivi Lopezowi, lecz strzał Hiszpana w ostatniej chwili został zablokowany

Tuż przed przerwą zawodnicy obchodzącego w tym roku jubileusz 100-lecia powstania Rakowa domagali się rzutu karnego, bo Kucharczyk przytrzymywał ręką skaczącego tuż przed bramką do główki Vladislavsa Gutkovskisa, ale sędzia Jarosław Przybył nawet nie skorzystał z systemu VAR nakazując grać dalej.

Po zmianie stron trochę zamętu w polu karnym gości zrobili Tijanić z Lopezem, lecz niespodziewanie to Pogoń objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jakuba Bartkowskiego Adrian Benedyczak uprzedził w polu karnym Andrzeja Niewulisa i młodzieżowiec ze Szczecina muskając tylko lekko piłkę skierował ją do siatki. Holec zachował w Polsce czyste konto przez niespełna godzinę, choć w tej sytuacji Słowak naprawdę niewiele mógł zrobić.

Trener Papszun natychmiast dokonał zmian w składzie wpuszczając na murawę dwóch szybkich graczy Patryka Kuna i Marcina Cebulę. Częstochowianie starali się odrobić straty, lecz to Pogoń była bardzo bliska podwyższenia wyniku. Po podaniu Sebastiana Kowalczyka Benedyczak trafił w słupek. Później w świetnej okazji nad bramką strzelił Kowalczyk.

Dante Stipica po raz 10 w tym sezonie zachował czyste konto, ale też gracze Rakowa przez całe 90 minut nie zagrozili poważniej chorwackiemu bramkarzowi Pogoni. Raków rundę wiosenną zaczął tak jak cały sezon 2020/21 od falstartu. Miejmy nadzieję, że tak samo jak jesienią, później będzie już dużo lepiej, choć za tydzień częstochowian czeka spotkanie w Legią w Warszawie.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)

Bramka 0:1 Adrian Benedyczak (58)