Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:2. Licznik został wyzerowany [ZDJĘCIA, RELACJA, WYNIK]

Raków Częstochowa nie przegrał na swoim tymczasowym stadionie w Bełchatowie jedenastu meczów z rzędu. Seria dobiegła końca w sobotę, gdy zespół Marka Papszuna uległ Zagłębiu Lubin. O wyniku zadecydowała bardzo słaba pierwsza połowa.

Marek Papszun zapowiadał, że Raków Częstochowa będzie przedłużyć do pięciu liczbę kolejnych zwycięskich meczów i obronić swoją bełchatowską twierdzę. Żaden z celów nie został osiągnięty - beniaminek PKO Ekstraklasy przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 1:2 (0:2).

Porażka gospodarzy była całkowicie zasłużona. W pierwszej połowie, w której na dobrą sprawę rozstrzygnęło się to spotkanie, Raków nie oddał żadnego celnego strzału, podczas gdy rywale podjęli sześć takich prób, dwie zamieniając na gole. W ekipie Papszuna najbardziej brak było Petera Schwarza, którego szkoleniowiec nie chciał narażać po tym, jak w poprzednim meczu zszedł z boiska z bólem. Oprócz tej zmiany Papszun dokonał też roszady w bramce - Jakuba Szumskiego zastąpił Michał Gliwa.

O ile pierwsza odsłona została oddana lubinianom niemal bez walki, to w przerwie w szatni Rakowa odbyła się gorąca odprawa. Papszun najwyraźniej nakazał piłkarzom wywarcie presji na Zagłębiu, bo po zmianie stron rozgorzała walka w pressingu. Efektem tej zmiany nastawienia był efektowny kontaktowy gol zdobyty w 69 minucie uderzeniem sprzed linii pola karnego przez jokera Frana Tudora.

W 72 minucie powinien być remis. Tudor idealnie dośrodkował na głowę Felicio Brown Forbesa, ale Dominik Hładun genialnie obronił ten strzał i jeszcze wstał z ziemi na tyle szybko, by nie pozwolić na dobitkę do pustej bramki Sebastianowi Musiolikowi.

Zemsta losu mogła była sroga, bo w 80 minucie sędzia podyktował dla Lubina rzut karny, chociaż ręka Tomasa Petraska była przyciśnięta do brzucha. Tomasz Musiał skorzystał jednak z analizy VAR i słusznie swoją decyzję odwołał.

Ostatnie minuty, łącznie z sześcioma doliczonymi, przyniosły wymienne ataki z obu stron, ale wynik nie uległ już zmianie. Licznik Rakowa, który wskazywał jedenaście domowych meczów bez porażki (od 28 września) oraz cztery zwycięstwa z rzędu został wyzerowany.

Oba zespoły już przed tą kolejką zapewniły sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:2 (0:2)