MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021. AWF wygrywa w rankingu kierunków Perspektyw

OPRAC.:
Martyna Urban
Martyna Urban
22 czerwca po północy został publikowany Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach okazała się dwukrotnie najlepsza w kategorii rankingu kierunków. Przeczytaj, o które konkretnie chodzi.Na zdjęciu dr Krzysztof Nowak, rzecznik prasowy AWF w Katowicach, w redakcji Dziennika Zachodniego.
22 czerwca po północy został publikowany Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2021. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach okazała się dwukrotnie najlepsza w kategorii rankingu kierunków. Przeczytaj, o które konkretnie chodzi.Na zdjęciu dr Krzysztof Nowak, rzecznik prasowy AWF w Katowicach, w redakcji Dziennika Zachodniego. Grzegorz Bargieła
W co rocznym Rankingu Perspektyw nominowane są uczelnie wyższe w czterech kategoriach: Ranking Uczelni Akademickich, Ranking Uczelni Niepublicznych, Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych oraz Ranking Kierunków Studiów. W tej ostatniej klasyfikacji Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki została wymieniona z dwoma najlepszymi kierunkami w Polsce. O które konkretnie chodzi?

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy jest już organizowany od 22 lat. W tegorocznej edycji najlepszą uczelnią akademicką okazał się Uniwersytet Jagielloński, tuż po nim uplasował się Uniwersytet Warszawski, na podium znalazła się także Politechnika Warszawska. Ranking Uczelni Akademickich objął prawie 100 szkół wyższych, uwzględnia on 27 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał naukowy, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie.

Ranking Uczelni Niepublicznych

W kategorii Rankingu Uczelni Niepublicznych, niezmiennie od lat znajduje się Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, po nim SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. W „rywalizacji” wzięło udział prawie 50 uczelni niepublicznych, w kryteriach kategorii skupia się on na tych związanych z praktycznym charakterem studiów prowadzonych w tych uczelniach, m.in. ekonomiczne losy absolwentów (ELA) i studia podyplomowe.

Zobacz koniecznie

AWF w Katowicach nominowany dwukrotnie w rankingu kierunków

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej zajęła pierwsze miejsce w kategorii najlepszej uczelni publicznej zawodowej. Czwartym i ostatnim elementem perspektyw jest Ranking Kierunków Studiów, w którym zostało uwzględnionych, aż 71 podkategorii. Przygotowanie tego rankingu poprzedzone zostało tzw. wielką kalibracją, jako że w wykazie kierunków studiów prowadzonych w polskich uczelniach znajdują się aż 1553 nazwy, Fundacja Edukacyjna Perspektywy, wspólnie z uczelniami, dokonała przyporządkowania tych studiów do najpopularniejszych kierunków lub grup kierunków podlegających rankingowej ocenie.

Musisz to wiedzieć

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki okazała się najlepszą w Polsce z kierunków: Fizjoterapia i Wychowanie Fizyczne.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ jak uczy życie sportowe tytułu zawsze trudniej się broni, niż go się zdobywa. Wygraliśmy ten ranking w kategorii fizjoterapia i wychowanie fizyczne, również w ubiegłym roku. Dlatego cieszymy się, że pewnego czasu jesteśmy uczelnią numer 1 w zakresie tych dwóch podstawowych kierunków. – mówi dr Krzysztof Nowak, rzecznik prasowy AWF w Katowicach.

Dr Krzysztof Nowak, który pełni także funkcję dyrektora administracyjnego, wspomina o tym, że studenci kierunku fizjoterapii stanęli na wysokości zadania i w trudnych czasach pandemii zgłaszali się na szczepienia, po to by móc wrócić na uczelnię. Jak tłumaczy rzecznik prasowy uczelni, kierunek ten wymaga stacjonarnej praktyki.

Naszej śląskiej Akademii Wychowania Fizycznego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rankingu.

Nie przeocz

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera