Real Madryt - Borussia Dortmund 3:0 [RELACJA LIVE + ZDJĘCIA + GOLE WIDEO] Liga Mistrzów

Michał Nowak, Jacek Sroka
Piłkarze Realu Madryt pokonali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Borussię Dortmund 3:0 i jedną nogą są już w półfinale LM. Goście zagrali bez pauzującego za kartki Roberta Lewandowskiego, który przed rokiem strzelił Realowi w półfinale LM cztery gole i ich siła ognia w Madrycie była mizerna. Wydarzeniem spotkania na Santiago Bernabeu był 14 gol Cristiano Ronaldo w tej edycji Champions League. Portugalczyk, który jest najlepszym snajperem tych rozgrywek w tym sezonie, wyrównał rekordowe osiągnięcie Leo Messiego, Ruuda van Nistelrooya i Jose Altafiniego. CZYTAJ NASZĄ RELACJĘ LIVE Z TEGO MECZU.

Koniec meczu. Pewna wygrana Realu 3:0. Statystyki pokazują, że było to zasłużone zwycięstwo Królewskich, którzy oddali w całym meczu 15 celnych strzałów wobec 8 uderzeń Borussii.

Real jest zadowolony z wysokiego prowadzenia. W 80 min. boisko opuścił Cristiano Ronaldo.

Został ostatni kwadrans, ale nic nie wskazuje na to, by w Madrycie Borussia mogła zdobyć gola. Bez Lewandowskiego siła ognia drużyny z Dortmundu jest mizerna.

Piszczek w 67 minucie opuścił boisko. Nie był to najlepszy występ reprezentanta Polski. Zastąpił go Schieber.

Borussia próbuje zdobyć chociaż honorowego gola, ale Pepe w ostatniej chwili blokuje Mkhitaryana, choć Ormianin strzelał z 5 m.

W 57 minucie swojego gola strzela Cristiano Ronaldo i real prowadzi już 3:0. Portugalczyk wykorzystał podanie Modricia i strzela 14 gola w tej edycji Ligi Mistrzów wyrównując rekordowe osiągnięcie Leo Messiego, Ruuda van Nistelrooya i Jose Altafiniego.

56 minuta kontra Borussii, ale podanie do Aubameyanga zbyt daleko od bramki wyrzuciło Gabończyka, a strzał Mkhitaryana był niecelny

Piłkarze wznowili grę po przerwie. Jeśli zespół z Dortmundu nie weźmie się do roboty, to już dziś straci szanse na awans do półfinału LM.

Skończyła się I połowa meczu w Madrycie. Zdecydowanie dominuje Real. Królewscy nie tylko strzeli dwa gole, ale też oddali do przerwy 11 celnych strzałów, wobec tylko 4 uderzeń Borussii w światło bramki.

W 33 min. kontra Borussii, którą celnym strzałem kończy Grosskreutz, ale Casillas pewnie broni.

Tym razem rzut wolny z 25 m egzekwował Bale. Walijczyk uderzył mocno pod poprzeczkę i Weidenfeller znów był w dużych opałach.

Za nami pół godziny gry. Wydawało się, że spotkanie się wyrównuje, bo Borussia zapędziła się kilka razy pod bramkę Realu, a tymczasem Królewscy przejęli piłkę przed polem karnym gości i 21-letni Isco technicznym strzałem zmusił do kapitulacji bramkarza dortmundczyków.

W 27 minucie Real strzela drugiego gola. Jego autorem jest Isco, który precyzyjnie uderzył z 16 m.

20 minut meczu za nami. Real prowadzi 1:0. Borussia próbuje nieśmiało atakować. Po centrze Piszczka Aubameyang próbował strzelać przewrotką, ale został zablokowany.

W 12 minucie kolejna szansa dla Realu. Cristiano Ronaldo przymierzył z rzutu wolnego pod poprzeczkę, ale Weidenfeller zdołał w ostatniej chwili wybić piłkę na róg.

Real już w 3 minucie strzelił pierwszego gola. Akcję z prawej strony rozpoczął Benzema, który podał do Carvajala, a ten wyłożył piłkę Garethowi Bale'owi. Kosztujący ponad 90 mln euro Walijczyk spokojnie wbiegł między dwóch obrońców Borussii i strzelił z bliska obok interweniującego Weidenfellera.

Rozpoczął się mecz w Madrycie. W składzie Borussii tylko jeden Polak - Łukasz Piszczek. Jakub Błaszczykowski leczy kontuzję, a Robert Lewandowski musi pauzować za żółte kartki.

REAL - BORUSSIA - RELACJA LIVE:

REAL MADRYT - BORUSSIA DORTMUND LIVE!

W poprzedniej edycji Ligi Mistrzów Borussia rozgromiła Real 4:1 w meczu półfinałowym na własnym boisku. Później Królewscy zrewanżowali się 2:0 w Madrycie, ale to piłkarze Juergena Kloppa ostatecznie awansowali do finału z Bayernem. W pierwszym meczu cztery gole strzelił wtedy Robert Lewandowski, ale teraz Polak ze względu na kartki nie zagra przeciwko drużynie z Madrytu.

ZOBACZ KONIECZNIE:
MECZ REAL - BORUSSIA NA ŻYWO + RELACJA LIVE + TRANSMISJA

Kto dziś wygra mecz REAL MADRYT - BORUSSIA DORTMUND?

Borussia w przeciętnym stylu awansowała do ćwierćfinału LM, wygrywając w dwumeczu 5:4 z rosyjskim Zenitem. Co innego Real, który rozgromił 9:2 ligowych przeciwników Borussi, klub Schalke 04. W tej edycji Ligi Mistrzów doskonałą formę prezentują Bale, Benzema i Ronaldo, więc piłkarze z Dortmundu będą musieli mieć się na baczności.