Remont ulicy 3 Maja w Chorzowie. Największa inwestycja drogowa na zdjęciach. Zobaczcie postęp prac. Kiedy zakończy się ta przebudowa?

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Remont ulicy 3 Maja w Chorzowie - kwiecień 2021
Remont ulicy 3 Maja w Chorzowie - kwiecień 2021 Karina Trojok
Udostępnij:
W Chorzowie trwa przebudowa ulicy 3 Maja - to największa inwestycja drogowa w mieście. Drogowców spotkamy także na ulicy Powstańców i ulicy Hajduckiej. Remont ulicy 3 Maja z modernizacją torowiska to łącznie przebudowa 2 km 300 m drogi. Koszt tej inwestycji to ponad 70 milionów złotych. Początkowo prace na tej drodze miały zakończyć się jeszcze w 2021 roku, jednak teraz realny termin zakończenia prac zahacza o 2022 rok.

Prace drogowe na ulicy 3 Maja. Realny koniec prac to 2022 rok

Remont ulicy 3 Maja w Chorzowie wchodzi w kolejny etap przebudowy. Przebudowa ulicy 3 Maja rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku. To największa inwestycja drogowa w mieście, obejmująca prace na 2,3 km drogi. To remont drogi i chodników, modernizacja torowiska oraz budowa ścieżki rowerowej i wymiana oświetlenia.

Kolejny etap przebudowy ulicy 3 Maja rozpoczął się na początku kwietnia. Prace prowadzone są na odcinku między skrzyżowaniem z ulicami Składową i Waxmana oraz skrzyżowaniem z ulicami Janasa i Styczyńskiego. Prace te obejmują przebudowę chodnika oraz połowy jezdni po stronie parzystej numeracji budynków.

Jak ten kolejny etap prac wpłynie na ruch ul. 3 Maja? Pojazdy będą się poruszać dwukierunkowo pozostałą częścią jezdni. Zapewnione będzie dojście oraz dojazd do posesji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca prowadzonych robót.

Według planów remont ulicy 3 Maja w Chorzowie zakończy się pod koniec 2021 lub w 2022 roku. Przesunięcie to wynika z problemów z jakimi napotkali się drogowcy. Po odkryciu nienaniesionych wcześniej na planach elementów sieci teletechnicznych, trzeba było wykonać aktualizację projektu przebudowy tych sieci na ul. 3 Maja. To jednak nie jedyna inwestycja drogowa, która obecnie toczy się w mieście.

- Remonty prowadzone są na 3 ważnych ulicach Chorzowa. Najsprawniej prace idą na ulicy Powstańców. Każdego dnia przechodnie mogą dostrzec kolejne efekty prac - układane jest koryto torowiska, wykonano już krawężniki i część chodnika. Wszystko to dzieje się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Zjednoczenia aż do Jagiellońskiej - mówi Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Chorzowie.

- Napotykamy jednak na problemy w przypadku pozostałych remontów - ulicy Hajduckiej i 3 Maja. Niestety problemem są chociażby nie ujęte w planach światłowody. To znacząco opóźniło modernizacje górnego odcinka ul. 3 Maja od Katowickiej do ul. Floriańskiej. Zaawansowany etap prac mamy na odcinku od Świętochłowic do ul. Składowej. Droga czeka już tylko na górną warstwę asfaltu i zakończenie budowy obiektu mostowego - dodaje Kamil Nowak z UM w Chorzowie.

Przebudowa ulicy 3 Maja to inwestycja warta ponad 70 milionów złotych. Za tę kwotę całkowicie przebudowany zostanie ulica 3 Maja, a także chodniki i torowisko. Powstanie też droga dla rowerów i przystanki wiedeńskie, wymienione zostaną również instalacje. Wykonawcą robót jest firma Silesia Invest z Gliwic.

Nie przeocz

Przebudowa ulicy Hajduckiej w Chorzowie

W czwartek, 14 kwietnia, w ok. godz. 12 rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Hajduckiej w Chorzowie. Robotami zostanie objęta połowa ulicy po stronie nieparzystej numeracji budynków na odcinku położonym pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Wolności.

Na czas prowadzonych prac ten fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu pojazdów. Dopuszczony zostanie jedynie przejazd pojazdów budowy oraz dojazd do posesji położonych przy ulicy Hajduckiej nr 1-14 (mieszkańcy, osoby prowadzące działalność gospodarczą, służby komunalne). Ze względu na wprowadzenie tymczasowego ruchu jednokierunkowego dojazd do ww. posesji możliwy będzie z kierunku skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego.

Pomiędzy skrzyżowaniem ulicy Hajduckiej z ulicami Wolności i Strzelców Bytomskich oraz skrzyżowaniem ulicy Hajduckiej w ulicą Dąbrowskiego wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami Wolności, Armii Krajowej i Dąbrowskiego.

Pieszym wyznaczone zostaną odpowiednio zabezpieczone ciągi umożliwiające dojście do posesji położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca prowadzonych robót. Ponadto wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów jazdy pojazdów publicznej komunikacji zbiorowej.

Zakończenie tego etapu prac na ul. Hajduckiej planowane jest do końca lipca.

Zobacz koniecznie

15 kwietnia wyłączony z ruchu zostanie fragment ulicy Hajduckiej w Chorzowie, między ul. Wolności a ul. Dąbrowskiego. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów jazdy linii 165, 840 i 998.

Linie tramwajowe:

  • Linia 9 kursuje na trasie Chebzie Pętla – Chorzów Batory Zajezdnia;
  • Linia 17 kursuje na trasie Lipiny Mijanka – Chorzów Batory Zajezdnia;
  • Linia 20 kursuje na trasie Chorzów Batory Zajezdnia – Szopienice Pętla;
  • Linia 40 jest zawieszona.

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Spora przewaga PiS nad KO - sondaż

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie