Rozpoczęła się coroczna akcja Domu Aniołów Stróżów...

  Rozpoczęła się coroczna akcja Domu Aniołów Stróżów „Uskrzydlamy” ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dom Aniołów Stróżów "Uskrzydla" już po raz szósty
  1/29

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Marzena Bugała-Azarko

  Rozpoczęła się 6. edycja akcji Domu Aniołów Stróżów "Uskrzydlamy". Tradycyjnie akcję rozpoczęło wspólne zdobienie pierniczków w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia w Katowicach. Już w wiele punktach usługowych czy gastronomicznych w regionie można odszukać puszki czy kartki-cegiełki Domu Aniołów Stróżów. Warto wspomóc finansowo podopiecznych Aniołów.
  Już po raz szósty, w tradycyjny sposób rozpoczęła się świąteczna akcja Domu Aniołów Stróżów "Uskrzydlamy". W poniedziałek 3 grudnia akcje zainaugurowało wspólne zdobienie pierników w bistro & cafe Krystynka wraca z Wiednia w Katowicach.

  Zobacz zdjęcia:
  Zobacz galerię


  - Przygotowane już wcześniej przez naszych podopiecznych i wolontariuszy słodkości dekorowały nie tylko dzieciaki, ale także nasi przyjaciele oraz wszyscy, którzy tego dnia będą chcieli do nas dołączyć – mówi Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.

  Takich pierników na akcję w całym regionie – w domach, firmach czy szkołach – wypieczono już kilka tysięcy. W ponad 100 punktach w regionie można nabyć pierniki oraz kartki w formie cegiełki. W ten sposób można wspomóc podopiecznych Domu Aniołów Stróżów. W tegoroczną akcję włączyło się już prawie 160 partnerów! A wśród nich ponad 20 szkół i przedszkoli, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Legendia, restauracje, kawiarnie, firmy, centra handlowe, salony fryzjerskie i wiele innych.

  W ramach akcji "Uskrzydlamy" nie zabraknie także licznych kiermaszy, będzie też świąteczna loteria fantowa w Silesia City Center (15-16 grudnia), świąteczne warsztaty w DH Supersam (15 grudnia), a także podczas Silesia Baazar na Stadionie Śląskim (16 grudnia). W planach jest również wspólna akcja z GKS Katowice i licytacja unikatowych bombek pomalowanych przez poszczególne sekcje klubu. Wcześnie, bo 12 grudnia odbędzie się zbiórka funduszy podczas meczu siatkówki.

  W sobotę, 8 grudnia, odbędzie się Charytatywna Aukcja Radia Katowice, na której będzie można nabyć wyjątkowe przedmioty stworzone przez studentów ASP w Katowicach, biżuterię Lilou – wisiorek z aniołkiem, piękny wisior – serce z węgla od Pracowni bro.kat oraz ozdoby świąteczne małych artystów z Domu Aniołów Stróżów. Także 8 grudnia stowarzyszenie będzie obecne ze świątecznym kiermaszem podczas mikołajkowego biegu Park Run w Parku Kościuszki.

  - Uskrzydlamy to możliwość realnej pomocy dla ponad 700 podopiecznych Domu Aniołów Stróżów, którzy otrzymują wsparcie w świetlicach, klubach terapeutycznych, a także w ramach działań ulicznych w Katowicach Załężu, Chorzowie - Batorym, Chorzowie - Centrum oraz Sosnowcu - Juliuszu - mówi Monika Bajka.

  Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów” od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z po górniczych i po hutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic, terapeutycznych klubów malucha i klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną. Codziennie Anioły opiekują się ok. 130 dziećmi w wieku 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych docierają z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin. Za pozyskane środki organizują również akcje „Lato w mieście” w ubogich dzielnicach, wyjazdy na obozy terapeutyczne i rozwojowe, pomoc medyczną, socjalną i edukację. Rozwija też talenty.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  COP24 w Katowicach: Jakie są cele Szczytu Klimatycznego?  COP24 w Katowicach: Arnold Schwarzenegger o ochronie środowiska


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na styczeń 2019 wróżki z Katowic

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał

  Świeć się Energą. Sprawdź, kto wygrał