Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 0:1. Gol 17-latka pogrążył Niebieskich [ZDJĘCIA]

W meczu inaugurującym 11. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Ruchu przegrali z Lechią 0:1. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla gdańszczan 17-letni Kacper Łazaj, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie. Chorzowianie przegrali u siebie w ekstraklasie po raz pierwszy od 31 października 2011 roku. Zobacz ZDJĘCIA z meczu.

CZYTAJ OPINIE TRENERÓW RUCHU I LECHII PO MECZU

Na piątkowym meczu pojawiło się mniej kibiców Niebieskich niż na czwartkowej demonstracji pod Urzędem Miasta, gdzie 4 tys. fanów chorzowian domagało się od prezydenta Andrzeja Kotali budowy nowego stadionu na Cichej. Ci, którzy zasiedli na trybunach strasznie się wynudzili, bo spotkanie stało na niskim poziomie. Obie drużyny częściowo tłumaczą liczne kontuzje, które przetrzebiły ich szeregi. Gdańszczanie przyjechali na Śląsk bez ośmiu czołowych zawodników. W Ruchu w trakcie rozgrzewki z gry zrezygnował Marcin Malinowski, któremu odnowił się uraz kolana. Kapitan "Niebieskich" dołączył w ten sposób do innych doświadczonych piłkarzy tej drużyny Marka Zieńczuka, Gabora Straki, Łukasza Janoszki, Andrzeja Niedzielana i Marka Szyndrowskiego, którzy również leczą kontuzje.

Osłabiona II linia chorzowian nie była w stanie skonstruować do przerwy żadnej składnej akcji. Tuż przed przerwą Grzegorz Kuświk zdołał wprawdzie posłać piłkę do siatki gości, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną napastnika Ruchu. Na murawie przewagę miała Lechia, lecz jej z kolei brakowało najgroźniejszego strzelca Abdou Razacka Traore. Gdańszczanie momentami zamykali Niebieskich na ich połowie, lecz nie mieli w swych szeregach egzekutora. W tej sytuacji jedynym, który starał się pokonać Michala Peskovicia był Piotr Wiśniewski. Z jego potężnymi uderzeniami z dystansu nie bez trudu radził sobie słowacki bramkarz gospodarzy.

Gdy po przerwie Peskovicia postraszyli strzałami z bliska nie tylko Wiśniewski, ale i Ricardinho kibice Ruchu zaczęli domagać się wprowadzenia na boisko Arkadiusza Piecha. Trener Jacek Zieliński postanowił spełnić życzenie fanów oraz siedzącego na trybunach selekcjonera Waldemara Fornalika i w 56 min. wpuścił na boisko reprezentacyjnego napastnika Niebieskich, który przez ostatnie trzy tygodnie leczył kontuzjowaną kostkę. Piech na chwilę rozruszał atak chorzowian, ale później znów do głosu doszła Lechia. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gości rezerwowy Kacper Łazaja z bliska kierując piłkę do siatki po dośrodkowaniu Deleu i zostając bohaterem meczu.