Ruch Chorzów - Piast Żmigród 2:2 ZDJĘCIA, WYNIK. Przerwana zwycięska seria Niebieskich

Ruch Chorzów podejmował na Cichej Piasta ŻmigródZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
Piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali z Piastem Żmigród 2:2 w 5. kolejce III ligi. Niebiescy stracili pierwsze punkty w tym sezonie, ale pozostali liderem grupy trzeciej tych rozgrywek. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Piast Żmigród.

Ruch Chorzów - Piast Żmigród wynik, zdjęcia

Mecz na Cichej zaczął się znakomicie dla Ruchu. Już w 8 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Niebieskich za faul na Mariuszu Idziku, którego na gola zamienił sam poszkodowany. Jak się jednak okazało były to miłe złego początki. Goście ze Żmigrodu, którego burmistrzem od 2008 r. jest Robert Lewandowski, szybko bowiem wyrównali. Bierną postawę obrony chorzowian wykorzystał Daniel Stanclik i uderzeniem głową w samo okienko pokonał Tomasza Nowaka.

Gospodarze na przerwę mogli zejść z prowadzeniem. W ostatniej minucie I połowy świetną okazję miał Piotr Kwaśniewski, który był sam na sam z bramkarzem, ale trafił w słupek. Po zmianie stron Niebiescy dalej atakowali. W ogromnym zamieszaniu podbramkowym wydawało się, że piłka musi wpaść do siatki, ale zmierzała wprost do bramki, ale pechowo w pole wybił ją Michał Mokrzycki.

Niewykorzystanie tych okazji zemściło się na chorzowianach. Goście po godzinie gry niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Eryk Moryson doszedł do piłki w polu karnym Ruchu i z bliska wpakował ją pod poprzeczkę. Niebiescy mieli jednak w swoich szeregach Idzika. Gdy arbiter po raz drugi wskazał na wapno najlepszy obecnie snajper Ruchu znów podszedł do piłki i wykorzystując jedenastkę doprowadził do remisu.

Niewiele brakowały, by w końcówce Idzik przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Niebieskich. Młody napastnik dostał dobre podanie od Tomasza Neugebauera, lecz fatalnie przestrzelił. Gospodarze atakowali do końca mając świetną okazję nawet w doliczonym czasie gry, lecz tym razem musieli zadowolić się jednym punktem. Piast przerwał zwycięską passę Ruchu.

Ruch Chorzów - Piast Żmigród 2:2 (1:1)
1:0 Mariusz Idzik (8-karny), 1:1 Daniel Stanclik (21), 1:2 Eryk Moryson (60), 2:2 Mariusz Idzik (75-karny)

Sędziował Bartłomiej Szczecina (Zielona Góra)

Żółte kartki Sikora, Janoszka, Idzik, Kulejewski (Ruch)– Kendzia, Banaczek, Mozler, Miziniak, Chouwer. (Piast)