Ruch Chorzów - Pogoń Imielin NA ŻYWO, WYNIK, TRANSMISJA Niebiescy grają o Puchar Polski Podokręgu Katowice z zespołem z okręgówki

od 16 lat
We wtorek 27.04.2021 r. w finale Pucharu Polski Podokręgu Katowice Ruch Chorzów gra z Pogonią Imielin. Mecz trwa od godz. 17. Niebiescy są liderem w III lidze (w grupie trzeciej), Pogoń występuje w okręgówce i jest w grupie mistrzowskiej Zina Klasy Okręgowej śląskiej grupy IV. Poniżej prowadzona jest relacja LIVE z meczu Ruch Chorzów - Pogoń Imielin.

Koniec meczu. Ruch wygrał 6:0.

90. minuta - Michał Biskup na 6:0.

78. minuta - 5:0. Konrad Kasolik z bliska.

75. minuta - 4:0 dla Niebieskich. Tym razem strzelił Jakub Rudek.

73. minuta. 3:0 dla Ruchu. Trafił Jakub Siwek.

65. minuta. Wynik nadal 2:0. Ruch atakuje.

W 57. minucie z pola karnego strzelał Tomasz Mamis i bramkarz Pogoni z trudem obronił.

Zaczęła się II połowa.

W doliczonym czasie Mateusz Lechowicz nie trafił do pustej bramki. Koniec I połowy. Ruch prowadzi 2:0.

37. minuta. 2:0 dla Ruchu, bramka Michała Biskupa.

W 33. minucie Pogoń była bardzo bliska wyrównania. Michał Gadaj strzelił w słupek, a Rafał Bielawski nie trafił do pustej bramki!

Po 30. minutach ciągle 1:0

Po 20. minutach nadal jest 1:0.

7. minuta. Ruch prowadzi 1:0. Bramkę głową zdobył Anatolij Kozłenko.

Rozpoczął się mecz w Chorzowie.

Tak zapowiadaliśmy finał PP
To trzecie podejście do rozegrania finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. Najpierw miał się odbyć 11 listopada w Imielinie, następnie 14 kwietnia również na boisku Pogoni, aż w końcu zdecydowano, że Ruch zagra z Pogonią na stadionie przy Cichej w Chorzowie we wtorek 27 kwietnia. Zmiany terminów wynikały z zagrożenia epidemicznego i obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, a zmiana miejsca z braku zgody policji.

RUCH CHORZÓW - POGOŃ IMIELIN LIVE

Ruch w sobotę w Najstarszych Derbach Śląska pokonał Polonię Bytom 2:1 i umocnił się na pozycji lidera grupy trzeciej III ligi. Cel jakim jest awans nie został jeszcze zrealizowany, a Puchar Polski jest przerywnikiem dla Niebieskich w walce o II ligę.

- W meczu pucharowym na pewno damy odpocząć kilku zawodnikom - zapowiedział trener Ruchu Łukasz Bereta. - Potem będziemy się już spokojnie przygotowywać do meczu ligowego z Lechią w Zielonej Górze.

RUCH CHORZÓW - POGOŃ IMIELIN WYNIK

Zespół z Imielina w swoim pierwszym meczu w grupie mistrzowskiej okręgówki przegrał w sobotę na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Sosnowiec 1:2. W Imielinie wspominają 2012 rok, gdy ekstraklasowy Ruch zagrał z Pogonią z okazji jej 90-lecia. Goście z Chorzowa urządzili sobie ostre strzelanie, wygrywając 8:1 (4:0). Bramki zdobyli wtedy, dla Ruchu: Andrzej Niedzielan (23, 25, 57), Arkadiusz Piech (5), Marek Zieńczuk (33), Paweł Abbott (40), Jakub Smektała (64), Piotr Klepka (67 - samobójcza); dla Pogoni: Piotr Klepka (46). Grano dwa razy 35 minut.

27.04.2021. Ruch Chorzów - Pogoń ImielinZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Stadion Ruchu Chorzów z napisem na trybunie ZDJĘCIA Krzesełk...

Teraz stawką meczu jest Puchar Polski.

„Wielka szkoda, że z powodu pandemii ten mecz musi się odbyć bez udziału kibiców i poza Imielinem przez brak zgody policji” - czytamy na Facebooku Pogoni.

RUCH CHORZÓW - POGOŃ IMIELIN TRANSMISJA ONLINE

Wtorkowy mecz odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie to obejrzenia za darmo dzięki transmisji online.